0
(0)

هر روز بر تعداد کسامی که رو به طراحی لبخند می آورند در حال افزایش است. افرایش تمایل شمار زیادی از افراد جامعه به این بخش از دندانپزشکی، باعث شده که زیبایی دندان به عنوان یک صنعت با ارزش شناخته شود. بر آورد ها نشان میدهد که تا سال 2024 مردم در این بخش دندانپزشکی حدود 28 میلیارد دلار هزینه کنند. زیرا تقریبا همه به اهمیت سلامت دهان و دندان و زیبایی لبخند خودشان اهمیت میدهند. به دلیل اهمیت زیبایی لبخند، ما در این مقاله قصد داریم درباره فواید طراحی لبخند اطلاعاتی به شما ارائه دهیم و دست کم 7 مزیت این روش را به شما نشان دهیم.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی به شاخه ای از دندانپزشکی گفته میشود که با هدف بهبود ظاهر دندان های افراد جامعه و زیبایی لبخند اقداماتی انجام میدهد. مهمترین کاری که دندانپزشکان زیبایی انجام میدهند عبارتند از:

  • برطرف کردن کجی دندان ها به روش های مختلف
  • ترمیم دندانهای آسیب دیده
  • جایگزین کردن دندان های از دست رفته
  • بستن شکاف ها و فواصل بین دندان ها
  • کاهش یا برطرف کردن ازدحام دندان ها
  • همسطح کردن دندان هایی که خلی کوتاه یا بلندتر از سایر دندان ها هستند
  • سفید کردن دندان

این متخصصان با کمک روش های بالا و انواع دیگری از پروسه ها اقدام به طراحی لبخند یا اصطلاح طرح لبخند میکنند.

فواید اصلاح طرح لبخند - فواید طراحی لبخند دندانپزشکی

مهمترین پروسه هایی که برای طراحی و اصلاح طرح لبخند بکار میروند

دندانپزشک ترمیم و زیبایی دندان برای آنکه بتواند به خوبی اقدام به اصلاح طرح لبخند کند از پروسه های استفاده میکند:

7 فایده و مزین بزرگ طراحی لبخند

 7 تا از فواید طراحی لبخند که از همه قابل توجه تر هستند عبارتند از :

فواید طراحی لبخند - اصلاح طرح لبخند

1. دگرگون شدن زندگی اجتماعی

آیا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که از نحوه نگاه کردن دیگران احساس بدی به شما دست بدهد؟ آیا این مسئله شما را از لذت بردن از یک روز زیبا (یا بدتر از آن مثل یک رویداد مهم) باز داشته است؟

افرادی که لبخند زیبایی ندارند معمولا در برخورد با افراد (مخصوصا افراد غریبه) دچار اضطراب میشوند و مدام به این فکر میکنند که مبادا اشخاص من را مسخره کنند یا از روی لبخندم مرا قضاوت کنند.

تمام این نگرانی ها، ترس ها و اضطراب ها با طراحی لبخند از بین میرود. تنها کافی است که پس از سال ها عذاب کشیدن از لبخند کنونی خود، به یک دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با اصطلاح طرح لبخند و ساختن یک لبخند جدید اعتمادبه‌نفس و زندگی دوباره را به شما برگرداند.

2. شکوفا شدن روابط عاشقانه

کیفیت ظاهر و ویژگی های چهره یکی از مهمترین ملاک های ورود به روابط عاشقانه است. لزومی ندارد که حتما شما مانند ماه شب چهارده زیبا باشید تا بتوانید با کسی ازدواج کنید. اما اگر هر کدام از اجزای لبخند شما (دندان ها، لپ، لب، لثه، زبان و …) مشکل داشته باشد قطعا روی زیبایی چهره شما تاثیر خواهد گذاشت و چه بسا حتی روی رابطه شما هم تاثیرگذار باشد. اگر از این میترسید که مبادا عیوب دندانی شما باعث بر هم خوردن رابطه شود و یا به خاطر آن ها اعتماد به نفس کافی برای ازدواج را ندارید، تنها کافیست از فواید طرحی لبخند بهره ببرید و با اوج اعتمادبه نفس وارد رابطه شوید.

3. ارتقاء و بهبود وضعیت سلامتی

ضعف در بهداشت بهداشت دهان و دندان می تواند منجر به مشکلات ریوی، بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر موارد پزشکی دیگر شود.  هرچند که طراحی لبخند بیشتر برای برطرف کردن عیوب و زیبا ساختن چهره شما است، اما نتیجه تحقیقات نشان داده کسانی که رو به فواید طراحی لبخند می آورند بیشتر از دیگران قدر لبخند خود و اجزای آن را میدانند. زمانی که برایتان اصطلاح طرح لبخند صورت میگیرد بیشتر از هر زمان دیگری دوست خواهید داشت به بهداشت دهان  و دندان برسید بنابراین از بروز مشکلات احتمالی مربوط به دندان ها پیشگیری خواهید کرد.

4. بهبود شرایط کاری و موقعیت های شغلی

چه دوست داشته باشیم چه نه، ظاهر ما نقش مهمی در اولین تصوری که ما به مردم می دهیم بازی می کند. برای بسیاری از کارفرمایان دیدن ظاهر شما و صد البته لبخند شما میتواند ملاک خوبی برای انتخابتان جهت کار در شرکت، اداره یا سازمان تحت فرمانش باشد. داشتن لبخندی زیبا در واقع اعتماد به نفس شما را به کارفرما منعکس میکند و اینکه به همان اندازه که برای لبخندتان ارزش قائلید ممکن است برای کارتان نیز ارزش زیادی قائل باشید. بنابراین یکی از فواید طرح لبخند میتواند افزایش اعتمادبنفس در مشاغل و بهره وری کاری باشد.

5. کاهش یا از بین رفتن دردهای دهانی (از از فواید طراحی لبخند همراه با سایر پروسه های دندانپزشکی)

مشکلات بایت (مشکلات مربو به عدم هماهنگی دندان ها و فک ها) و لثه های ناسالم می تواند باعث درد بزرگ و قابل توجهی در افراد شود. اگر در حین غذا خوردن یا صحبت کردن متوجه یک درد در بخش های مختلف دهان خود میشوید احتمالا علاوه بر دندانپزشکی زیبایی به درمان های دیگر نیز نیاز خواهید داشت. دندانپزشکی زیبایی در کنار سایر تخصص های دندانپزشکی میتوانند به بهبود این درد ها یا حتی پیشگیری از آن کمک کند.

6. سهولت در غذا خوردن و حرف زدن

زمانی که دندان های خود را از دست میدهید و یا اینکه با کج بودن آن ها روبرو هستید جویدن مواد غذایی میتواند برای شما سخت و طاقت فرسا باشد. اگر غذای به خوبی جویده نشود و همانطور وارد معده شود مشکلات گوارشی نیز میتوانند شما را آزار دهند. علاوه بر این اگر دندان ها به خوبی هماهنگ نباشند و فک ها با هم جفت نشوند صحبت کردن نیز برای شما سخت خواهد شد. زیرا دندان ها نقش مهمی در صحبت کردن و کیفیت گفتار شما دارند. از آنجایی که یکی از فواید طراحی لبخند منظم شدن دندان ها است میتوانید با رو آوردن به این روش، به بهبود جویدن و گفتار نیز کمک کنید.

7. نگاه شما به زندگی تغییر میکند

یک لبخند زیبا از ساختار صورت شما پشتیبانی می کند به این معنی که گونه های شما برجسته نمیشوند، فک کج نمیشود و تمام اجزای صورتتان در تقارن کامل یا نسبی هستند. همچنین زمانی که دیگر هیچ دغدغه ای راجع به صورت و لبخند خود نداشته باشید نگاهتان به زندگی تغییر میکند و زندگی بهتری خواهید داشت.

این پست چقدر بهتون کمک کرد؟

با امتیاز دادن به این پست به افرادی که به دنبال برطرف کردن مشکلات دندونپزشکیشون هستن کمک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد افرادی که امتیاز دادن 0

فعلا هیچ امتیازی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like