تاریخ امروز31 خرداد 1400
هزینه لمینت دندان در سال 99

قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟

بله شما راست می‌گید، حق باشمائه واقعا هزینه و قیمت لمینت دندان در سال 1400 خیلی زیاد شده. من خاطرم هست چند سال پیش 4 تا دندون رو لمینت می‌کردی می‌شد 3 تومن، اما الان هر یه دونه ش میشه 3 تومن (تازه اگه یه جای خوب هم برای نصبشون پیدا کنید). خلاصه که حق دارید در این خصوص دلتون خون باشه. دندانه این مقاله رو نوشت تا هم یه آپدیتی بر قیمت لمینت دندان در سال 1400 بزنه و هم اینکه بگه چرا انقدر هزینه ها زیاد شده و اصلا چه وقت هزینه کم و زیاد میشه. اول جدول قیمت ها رو ببینید بعدش مقاله رو بخونید.


قیمت لمینت دندان در سال 1400 چقدره؟

آیتمهزینه
هزینه و قیمت لمینت دندان 3.000.000 تا 3.200.000
هزینه لمینت موقت دندان تا آماده شدن لمینت دائمی1.000.000 تا 1.300.000
هزینه ونیرکامپوزیت در سال 14001.300.000 تا 2.100.000
هزینه ویزیت (خیلی جاها نمیگیرن)20.000 تا 50.000
جدول مربوط به هزینه و قیمت لمینت دندان در سال 99 (آپدیت دی ماه 99)

اینجوری میشه که شما صاحب لمینت می شید…

 • فرض کنید شما می خوایید برید چندتا دندون خودتون رو لمینت یا لمینیت کنید. یه متخصص ترمیمی و زیبایی خوب پیدا می کنید و وقت میگیرید که برید مطبش.
 • روزی که وقت گرفتید پامیشید میرید داخل مطب و همون اول یه مبلغی برای ویزیت هزینه می کنید. که البته اینو بگم معمولا اگر قصدتون جدی باشه و بخوایید لمینت دندان کنید این هزینه که خیلی هم جزئیه از شما گرفته نمیشه.
 • بعدش مینای دندان تراشیده میشه
 • قالب گرفته میشه
 • یه پوشش لمینتی موقت ساخته میشه تا زمان آماده شده لمینت مخصوص خودتون از دندان شما محافظت کنه.
 • قالبه میره لابراتوار و اونجا چیزی که باید در نهایت به دندان شما متصل بشه ساخته میشه.
 • نهایت امر هم متخصص اون رو با یه سمنت و چسب مخصوی میچسپونه.

همه اینا طی دو جلسه انجام میشه اما با فاصله زمانی چند روزه تا چند هفته ای. سر هر بخش هم باید یه مبلغی پرداخت کنید که در مجموع میشه قیمت لمینت دندان شما. ادمه مقاله رو بخونید تا چند تا نکته درباره هزینه و قیمت لمینت دندان در سال 99 بهتون بگم.


اون لمینت موقتی که بهت میدن خودشم هزینه داره

نصب لمینت دو جلسه نیاز داره. همون جلسه اول میان مینا رو تراش میدن و موکاپ یا قالب از دندون شما میگیرن تا بر اساس اون قالبه براتون لمینت اصلی ساخته بشه. حالا اون لمینت دائمی کار داره ساختنش و ممکنه چند روز تا چند هفته طل بکشه تا دست شما برسه.

تا اون موقه یه پوشش موقتی یا لمینت موقت باید براتون گذاشته باشه. چون مینا تراش خورده و ممکنه آسیب ببینه یا دندون حساس شه. این برای مراقبت از دندون تراش خورده س. برای ساخت این لمینت موقته هم بین 1 تا 1200 هزینه نیازه. پس اینم به قیمت لمینت دندان اضافه کنید بیزحمت.


اندازه دندون مهمه اما کلاه تون رو سفت بچسپید که …

اینکه اندازه و سایز دندون شما چقدره ممکنه باعث بشه قیمت لمینت دندان یک محدوده گسترده ای پیدا کنه. اصلشم اینه که فرق کنه چون مواد بیشتری برای دندون های بزرگتر نیازه. اما اینو بهتون بگم که اونقدرها هم نباید تفاوت قیمت داشته باشه. یعنی برای تموم دندونا معمولا یه قیمت لحاظ می کنند.

بنابراین تشریف بردید مطب یه متخصص، و اومد با آب و تاب گفتش که “فلانی من برات تا دلت بخواد مواد زدم چون دندونانت بزرگه” شما زیاد بهش توجه نکن. دندونپزشکی که کارش خوب باشه براش زیاد مهم نیست سایز دندون شما چقدره اون ترجیح میده روی کارش تمرکز کنه.


هرچقدر طبیعی تر بخوای قیمت لیمنت دندونت بیشتر میشه

یه سری متخصصای ترمیمی و زیبایی رو میشناسم که واقعا زحمت میکشن. تاکیدشون هم اینه که تا اونجا که ممکنه لمینت طبیعی تر به نظر برسه. برای همین دقیقا لمینت رو مثل دندون واقعی بهش زاویه، انحنا و شکل میدن. هرچقدر هم بخوای طبیعی تر بشه قاعدتا وقت زیادتری از متخصص میگیره. پس هزینه نسبتا بالاتری میگیره. اینم بگم که اگه متخصص بخواهد خیلی طبیعی کار رو دربیاره با وسواس زیادی سعی میکنه حداقل ضخامت مینا رو تراش بده. این یعنی دندون زیاد آسیب نمیبینه.

دختری که به صورت طبیعی دندان های خودشو لمینت کرده و لبخند طبیعی داره.
کلا هرچی طبیعیش خوبه مثلا همین لبخند، که طبیعیی لمینت شده

اینایی که خیلی تابلوئه لمینت کردن و هی باهاش پوز میدن قیمت کمتری پای لمینت دادن

چیزی که بالاتر گفتم (اینکه هرچی طبیعی تر باشه هزینه بیشتر) رو از قصد نوشتم تا به اینجا برسم. میخوام درباره اینایی که تا دیروز جرات نمیکردن دندوناشون رو نشون بدن و میگفتن مثلا “آقامون نمیذاره من خودمو توی استوریا نشون بدم و الان یهویی روزی 5 تا لایو میرن و هی لبخند میزنن یه چیزی بگم.

اینا در اصل هم هزینه کمتر میدن و هم اینکه آسیب بیشتری به دندونا میزنن. اولا که اصرار دارن لمینت مثل دندون واقعی تراش نخوره و شکل داده نشه تا همه بدونن اینا لمینت کردن. دوما چون ضخامتشون بیشتره دندان هم آسیب بیشتری دیده و بیشتر تراش خورده.


ولی خودمونیما چقدر این دندونپزشکا دارن پول مفت میگیرن برای لمینت نه؟!!!!

یعنی من اینو به شخصه بارها و بارها شنیدم که مردم حساب این دندونپزشکا رو میکشن که چقدر هزینه میگیرن. من کاری به گرون بودن قیمت لمینت دندان ندارما، چون واقعا گرونه نسبتا. اما اینکه فک کنیم همه هزینه ها مستقیم میره تو جیب دندونپزشک یا متخصص ترمیمی و زیبایی یکم دور از انصافه.

آخه خیلیا نمیدونن 0 تا 100 لمینت چجوریه و چه اتفاقایی می افته برای نصبش. مثلا مردم ممکنه ندونن که بیشتر هزینه لمینت دندان اون ها صرف لابراتوار میشه. مثلا ممکنه متوجه نباشن که همون سمنت یا چسبی که برای اتصال لمینت ها استفاده میشه خودش خرج روی دست دندونپزشک میذاره.

و چرا به این فکر نمیشه که یه سری از متخصصا واقعا وقت میذارن برای نصب لمینت. مثلا برای اینکه مینای دندان زیاد آسیب نبینه این ها برش های خیلی کوچکی روی دندون ایجاد میکنن تراش ها بسیار میلی متری و دقیق در نظر گرفته میشه و اینکه تا قالب رو آماده میکنن برای لابراتوار وقت زیادی رو صرف می کنن.

13 یک نظر

 1. مسعود سلمانی پاسخ

  سلام دندانهای من کلا ازقسمت لثه پوسیده هستند وشکستند باهزینه کم چطوری درستشون کنم چه چیزی روپیشنهاد میکنید؟پولش خیلی مهمه ک کم باشه.

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست گرامی
   بهتره شما برای معاینه حضوری به نزد یک متخصص ترمیمی و زیبایی برید اونجا درباره انواع روش های ترمیم دندان با شما صحبت میشه. بیلداپ و بازسازی دندان یکی از روش های ترمیم محسوب میشه شاید به عنوان یک روش درمان به شما معرفی بشه

 2. محمدمجتبی پاسخ

  سلام خوبید ببخشید من قبلا حدود ۱۵ سال پیش دو تا دندون جلوم تغیر رنگ داد که رفتم دکتر گفت باید پرش کنی و برام یه مقداری از بالاش رو برام پر کرد و همچنین من دو تا دندون جلوم فاصله داره و بعد رفتم واسم ارتودنسی کرد برای بهبود فاصلش که متاسفانه دوباره برگشت حالت اولش وو خیلی هم دندانم و حساس کرد و روش رو تراشید😔 حالا هم یکمی از لبه های دندونم پریده و زیر دندونم حساس شده من الان باید چیکار کنم چه روشی برای درگان مناسبه چون دیگه فکر کنم دندونم مقاومت نداره که دوباره بتراشم روش رو چه کنم؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست گرامی می تونید به یک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید تا از نزدیک معاینه بشید و در صورت نیاز با کامپوزیت دندان رو بازسازی و فرم بدید. فاصله بین دندان هاتون هم با این روش از بین میره

 3. انوشه پاسخ

  آقا شما مطبتون کجا هست؟ آیا این هزینه ای که گفته شده هزینه نهایی لمینت دندان هست؟ تخفیف هم دارید برای بیشتر از از واحد لمینت؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست عزیز هزینه ها آپدیت و البته کمی اینور و آنور هستند. برای نصب لمینت اگر در تهران هستید یه سر به صفحه بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی دندان بزنید اونجا لیست مراکز زیبایی و ترمیمی دندان در تهران رو میبینید با یکی از این مراکز تماس بگیرید. بله تخفیف هم در نظر می گیرند.

 4. مهسا پاسخ

  ما داریم افراط میکنیم
  من الان یه دونه دندونم لک افتاده و هیچکاریش نمیشه کرد. میخوام همون یه دونه رو لمینت یا کامپوزیت کنم. لزومی نداره تمام دندونامو لمینت کنم و کلی هزینه رو دستم بذارم.
  کی گفته حتما باید همه دندونا رو لمینت کنی دوست من. من با نظر دندانه موافقم. تا لازم نشده لمینت نکنید. قیمت لمینت دندون همینجوریشم زیاده خرج الکی برای خودتون نتراشید

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   بله در واقع اگه تنها برای زمانی که نیازه لمینت کنیم میتونیم هزینه ها رو مدیریت کنیم.

 5. Merinaz پاسخ

  اگه لیزیک چشم خوبه
  اگه کامپوزیت و لمینت دندون خوبه
  پس چرا خیلی از چشم پزشکا و دندون پزشکا اینکارو انجام نمیدن؟؟!

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام مریناز عزیز
   لمینیت واسه خودش اندیکاسیون داره و البته کامپوزیت و لمینت دندان اصولی باید مشابه دندون طبیعی باشه و به زحمت بشه تشخیصش داد
   ولی خیلی از افرادی که به دندونپزشک مراجعه میکنن دقیقا برعکس این موضوع رو میخوان، یه دندون بیش از حد سفید و بدون فرم طبیعی دندون تا توی چشم باشه و مشخص باشه لمینیت کردن
   ولی هیچ دندونپزشکی همچین کار غیر نرمال و توچشمی رو روی خودش انجام نمیده.
   و البته لمینیت تبدیل شده به یه چیزی شبیه عمل بینی، افراد خیلی کمی واقعا بهش نیاز دارن ولی خیلیا حس میکنن باید انجام بدن و میرن عمل میکنن.
   دندونپزشک فقط وقتی واسه خودش لمینیت میکنه که واقعا بهش نیاز داشته باشه.

    1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

     چون اصلا مشکل زیبایی ندارن، هدفشون همون تو چشم بودنه‌ست. حتی مورد داریم که دندونپزشک لمینیت سرامیکی کاملا طبیعی و آناتومیک تحویلش داده و طرف شاکی شده که این دیگه چیه، یا هجونجوری تو چشم درستش کن یا میرم شکایت میکنم.

  2. محمد پاسخ

   ولی کسی که داشته باشه انجام میده براش قیمت مساله نیست
   من واقعا نیاز دارم اما هزینه لمینت برای یه دنئون زیاده چه برسه به چندتا دندون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *