هزینه روکش دندان در سال 99 چقدر است؟

قیمت و هزینه روکش دندان در سال 99

برای اینکه بدانید هزینه روکش دندان در سال 99 چقدر است ابتدا باید انواع آن ها را بشناسید. ما در مقاله انواع روکش ها را به صورت خلاصه توضیح داده ایم و محدوده قیمت هر کدام را نیز در جدول درج کرده ایم. اما به صورت یک محدوده قیمت روکش دندان 600,000 تا 1,600,000 تومان است. اگر می خواهید بیشتر درباره روکش ها بدانید لطفا قبل از خواندن این محتوا به صفحه (روکش دندان) مراجعه کنید.

نکته بسیار مهم

سایت دندانپزشکی دندانه این مقاله را در ابتدای سال 99 نگاشته شده و قیمت ها را از منابع معتبر گردآوری کرده است. اما با توجه به تغییرات ارز و وضعیت پرتلاطم و آشفته اقتصاد کشور، لذا ممکن است قیمت ها کمی بیشتر از چیزی باشد که در این مقاله خواهید خواند. با این حال به نظر نمیرسد که تغییرات قیمت روکش دندان در سال 99 بسیار بیشتر از مقادیر مندرج در این صفحه باشد. اگر به تازگی روکش کرده اید میتوانید هزینه آن را برای اطلاع بیشتر کاربران دندانه در بخش کامنت ها درج کنید.

هزینه روکش پی ام اف

هزینه روکش دندان پی‌ام‌اف در سال 99 همراه با هزینه لابراتوار600,000 تا 800,000 تومان
هزینه روکش دندان پی ام اف
تصویر 3 عدد روکش فلز سرامیک یا PMF

روکش هایی که تحت عنوان PMF یا به زبان خودمان پی ام اف شناخته می شوند، از رایج ترین و پراستفاده ترین تاج دندان یا روکش های دندانپزشکی هستند که طرفداران زیادی نیز دارند. این روکش ها ترکیبی از سرامیک و فلز هستند. بخش خارجی این روکش ها چینی یا پرسلین (همان سرامیکی) است که همرنگ دندان هاست و بخش داخلی آن نیز از جنس فلز است که استحکام زیادی به آن می بخشد. قیمت روکش دندان پی ام اف تقریبا مشابه قیمت روکش دندان کامپوزیت ونیر است.


هزینه روکش دندان تمام سرامیک در سال 99

هزینه روکش تمام سرامیک به همراه هزینه لابراتوار 950,000 تا 1,250,000 تومان
هزینه روکش دندان تمام سرامیک
تصویر 2 عدد روکش دندان تمام سرامیک

همانطور که از نامشان پیداست روکش دندان فول سرامیک تماما از جنس سرامیک هستند و در ساختار آن ها فلز یا ماده دیگری وجود ندارد. اگر بخواهیم کمی حرفه ای تر در این خصوص صحبت کنیم باید بگوییم که این روکش دندون معمولا از جنس پرسلین است. ظاهر طبیعی این روکش ها باعث شده که افرادی که شیفته ظاهر طبیعی دندان هستند رو به سوی نصب این روکش ها بیاورند. اما به نسبت روکش های پی ام اف استحکام کمتری دارند زیرا فلز در ساختار آن ها بکار نرفته. برای اتصال این روکش باید ضخامت نسبتا زیادی از دندون را تراشید. قیمت این روکش دندان نسبتا بالا است زیرا شباهت بسیار زیادی به دندان واقعی خودتان دارد.

ممکنه از این پست ها هم خوشتون بیاد


روکش لامینیت یا لمینت دندان

هزینه روکش دندان در سال 99 لامینیت همراه با هزینه لابراتوار1,400,000 تا 1,600,000 تومان

لمینت ها این روزها بسیار شناخته شده و البته پر استفاده هستند. لمینت دندان در اصل روکش دندان نیستند بلکه نوعی ونیر دندان هستند. اما چون برخی فکر میکنند که لمینت روکش است ما تنها قیمت آن ررا به صورت یک محدوده درج کرده ایم. از این ونیرها برای طراحی یا اصطلاح طرح لبخند استفاده میشود. لمینت ها بخش جلویی دندان ها را می پوشانند و کاری به سطح پشتی آن ها ندارند. معمولا از این روکش ها برایی پشتیبانی و تغییرات ظاهری جلوی دهان استفاده میشود. قیمت لمینت دندان در مقایسه با سایر روکش ها بیشتر و هم‌رده زیرکونیا است.

هزینه روکش طلا

هزینه روکش دندان طلا در سال 99– تا – تومان
هزینه روکش دندان طلا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
5 عدد روکش دندان طلا

روکش طلا یک روکش تمام فلز است که معمولا هر کسی دندان هایش را با طلا روکش نمیکند. سابق بر این تعداد زیادی از کلینیک های ترمیمی و زیبایی دندان اقدام به نصب روکش دندان طلا میکردند اما اکنون به دلیل قیمت بالای طلا و صعود قیمت طلا کمتر کسی میتواند روکش طلا انجام دهد. برای همین هزینه آن را درج نکردیم. ولی هزینه آن نه تنها به وزن آن وابسته است که هزینه لابراتوار شامل طراحی و ساخت روکش مخصوص شما را نیز باید حساب کنید.


هزینه روکش زیرکونیا

هزینه روکش دندان زیرکونیا در سال 99 1,400,000 تا 1,650,000 تومان
هزینه روکش دندان زیرکونیا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
تصویر 1 عدد روکش دندان زیرکونیا یا زیرکونیوم

این روکش ها از جمله گرانترین ها هستند. در ساخت اسن روکش نیز از فلز خبری نیست. حنس آن ها تمام سرامیک است با این تفاوت که با کمک یک لایه زیرکونیا تقویت شده است و از استحکام نسسبتا زیادی برخوردار است. متخصصان بر این باورند که استحکام روکش دندان زیرکونیا حتی از روکش پی ام اف هم بیشتر است. ظاهر زیبای آن ها باعث شده هواداران زیادی داشته باشند اما معمولا هر کسی اقدام به نصب آن ها نمیکند.


ونیر کامپوزیت دندان در سال 99

هزینه روکش دندان کامپوزیت ونیر600,000 تا 750,000 تومان
قیمت روکش دندان + ونیر کامپوزیت
تصویر ونیر کامپوزیت دندان های جلو

ونیر کامپوزیت ها مانند لمینت دندان نیز روکش دندانی نیستند و در دسته ونیر ها یا پوسته های نازک هستند. این پوسته های نازک از موادی که همرنگ دندان هستند ساخته میشوند. از ونیرکامپوزیت برای پنهان کردن عیوب دندان و یا ترمیم آن ها استفاده می شود. چون هزینه کمی دارند بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. ترکیب چند ماده که به شکل خمیر بوده و با کمک نور یو وی دندانپزشکی روی دندان سفت میشود این روکش ها را ساخته است.


هزینه چسپاندن روکش دندان در سال 99

هزینه روکش دندان (هزینه نصب)50,000 تا 70,000 تومان

چیزی که تا اینجا خواندید هزینه یک رواحد روکش دندان بود. یعنی برای یک واحد شما هزینه های بالا را میپردازید اما این وسط باید هزینه های دیگری هم بپردازید. یکی از این هزینه، دستمزد متخصص زیبایی یا دندانپزشکی است که روکش را نصب میکند. شاید دندانپزشکان عمومی هزینه کمتری بابت اینکار بگیرند اما کیفیت کارشان قطعا اندازه دندانپزشکان زیبایی و ترمیمی نیست. اگر از ما میشنوید حتما برای نصب روکش به این متخصصان مراجعه کنید و نگران قیمت روکش دندان که آن ها اعلام میکنند نباشید.


چسپاندن مجدد روکش دندان

هزینه نصب و چسپاندن مجدد روکش 30,000 تا 50,000 تومان

اگر خدای ناکرده برای روکش شما مشکلی پیش بیاید احتمالا دوباره نیاز به چسپاندن آن دارید. اگر شانس بیاورید و بتوان با تجهیزان روکش را تعمیر کرد برد کرده اید زیرا تنها یک هزینه اندک بابت دوباره نصب کردن آن میپردازید اما اگر روکش آسیب دیده باشد احتمالا نیاز دارید یک روکش نو نصب کنید.


کدام روکش دندان برای من بهتر است؟

تنها کسی که می تواند به این سوال پاسخ دهد قطعا متخصص ترمیمی و زیبایی دندان است. چنانچه میخواهید به زودی روکش نصب کنید حتما به یک متخصص زیبایی و ترمیم مراجعه کنید. وبسایت دندانپزشکی دندانه لیستی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی گردآوری کرده که می توانید با اطمینان از اینکه کارشان را به خوبی انجام می دهند و هزینه روکش دندان در سال 99 را نیز منصفانه از شما می گیرند به یکی از آن ها مراجعه کنید. برای مشاهده لیست روی لینک بهترین متخصص زیبایی و ترمیم دندان کلیک کنید.

3 comments
  1. ممنونم از اطلاعات مفیدتون. من میخواهم روکش کنم به نظرتون میتونم روکش تمام فلز برای دندان ۶ فک پایینم بذارم؟

    1. سلام
      خواهش میکنم دوست عزیز. دندانه برای اطلاع رسانیو آگاهی بخشی به کاربران درباره مسائل دهان و دندان هستش و ما خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم.
      البته معمولا به جای اینکه بگن دندان شماره 6 در فک پایین میگن دندان 22. این دندان یه دونه عقبتر از دندان نیش هست و چون حین صحبت کردن و یا لبخند زدن به راحتی دیده میشه بهتره به جای روکش تمام فلز، از روکش فلز سرامیک، تمام سرامیک و یا زیرکونیا استفاده کنید. این ها همرنگ دندان هستند و مشکل زیبایی براتون پیش نمیاره اما روکش تمام فلز بهتره برای دندان ها خلفی استفاده شه نه طرفی و جلویی. با انتخاب با خودتونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like