تاریخ امروز16 اردیبهشت 1400
فواید دندانپزشکی زیبایی

5 فایده دندانپزشکی زیبایی که باید از آن ها مطلع شوید

چه انسان ریزبینی باشید و چه کسی که به جزئیات هیچ اهمیتی نمیدهد، در هر صورت زمانی که اولین بار با یک شخص روبرو میشوید یکی از صحنه هایی که با آن برخرود میکنید لبخند است. لبخندی که اجزای تشکیل دهنده آن دندان ها و لثه ها هستند. کسانی که لبخند جذاب، گیرا و سفیدی دارند معمولا اعتماد بنفس بالایی دارند و در روابط اجتماعی نیز موفق تر ظاهر میشوند، اما کسانی که به هر دلیلی لبخند زیبایی ندارند به اندازه گروه اول موفق نیستند. برای گروه دوم که به دنبال لبخندی نو، سالم و زیبا هستند دندانپزشکی زیبایی بسیار کارساز است. با رو آوردن به هر یک از پروسه های دندانپزشکی زیبایی میتوانید به یک لبخند خوب دست یابید. در این مقاله با 5 تا از فواید دندانپزشکی زیبایی آشنا در کنار لبخند زیبا آشنا خواهید شد.

5 تا از فواید دندانپزشکی زیبایی

1. افزایش اعتماد به نفس

هرگز نباید قدرت یک لبخند زیبا و بی عیب و نقص را دست کم گرفت. افرادی که لبخندهای زیبایی دارند ، در کل جذاب به نظر می رسند. اگر حین خندیدن مدام جلوی دهان خودتان را میگیرید و یا اینکه حین خندیدن دوست ندارید کسی از شما عکس بگیرد، احتمالا با دندان ها و لثه خودتان مشکل دارید. اما زیاد نگران این موضوع نباشید. چرا؟

زیرا طیف گسترده ای از تکنیک ها و فواید دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که می تواند به شما در جایگزینی دندان ها، صاف کردن دندان ها و حتی سفیدتر و روشن تر شدن آن ها کمک کند. هر تغییر جزئی که روی دندانهای خود ایجاد می کنید تفاوت بزرگی در نحوه احساستان ایجاد میکند. بنابراین دندانپزشکی زیبایی با تمام فوایدش قصد دارد بزرگترین تغییرات که شامل افزایش اعتماد به نفس است را در شما ایجاد کند.

2. تجربه  کمترین میزان درد

اغلب مردم اینطور فکر میکنند که پروسه های دندانپزشکی دردناک هستند برای همین چندان تمایلی به مراجعه به دندانپزشک ندارند. در همین خصوص به دلیل همین ترس ممکن است خیلی از مردم از خیر فواید دندانپزشکی زیبایی بگذرند و با همان لبخند نه چندان پیرای خودشان سر کنند.

خبر خوب این است که بسیاری از این پروسه های دندانپزشکی زیبایی مانند باندینگ دندان، انواع روکش دندان و … بدون درد هستند. بنابراین میتوان نتیجه گرفت عدم تجربه درد یا کمترین احساس درد یکی از مهمترین فواید دندانپزشکی زیبایی دندان است. به عنوان مثال، سفید کردن دندان های با تکنیک هایی مثل بلیچینگ که یک روش ساده است و می تواند لکه ها و تغییر رنگ دندان ها را از بین ببرد نمونه خوبی از پروسه های دندانپزشکی زیبایی دندان است که دردی ندارد. علاوه بر این، جدیدترین پیشرفتها و فن آوری ها باعث شکل گیری روش های ایمن بیحسی و کم تهاجم تر شدن پروسه های دندانپزشکی شده است. مجموع این فواید باعث شده که دوره نقاهت و بهبودی پس از پروسه های  دندانپزشکی زیبایی بسیار کوتاه شود.

3. بهبود سلامت دهان و دندان

یكی از مزایای دندانپزشکی زیبایی دندان بهبود سلامت دهان و دندان است. هنگامی که افراد تحت عمل زیبایی قرار می گیرند، بیشتر از گذشته در خصوص مراقبت از دندان های خود حساسیت به خرج میدهند. آن ها برای حفظ لبخند جدید خودشان به طور مرتب با یک خمیر دندان خوب مسواک میزنند، نخ دندان میکشند و توصیه های دندانپزشک ترمیم و زیبایی دندان را مو به مو عملی میکند.

4. به دست آوردن لبخندی کاملا طبیعی

بیشتر افراد از انجام اقدامات زیبایی دندان خودداری می کنند زیرا آنها نگران این هستند که پس از درمان دندان هایشان غیرطبیعی به نظر برسد. اما وقتی اقدام به انجام هر کدام از پروسه های زیبایی دندان میکنید به یک لبخند زیبا و طبیعی دست پیدا خواهید کرد. دندانپزشکانی که در حوزه زیبایی آموزش دهیده اند به تمام مسائل زیبایی شناختی چهره و لبخند مسلط هستند و میدانند برای چهره شما چه پروسه  و اقدامی بهتر است. آن ها طبیعی ترین لبخند ممکن را برایتان طراحی میکنند.

5. مقرون به صرفه و سرمایه گذاری خوب

برخی افراد تمایل دارند که از دندانپزشکی زیبایی خودداری کنند زیرا معتقدند که هزینه مراحل دندانپزشکی زیبایی دندان بیشتر از سایر دندانپزشکی های دیگر است. با این وجود بیشتر روشهای زیبایی دندان مقرون به صرفه تر از آنچه فکرش را می کنید هستند.

برای مثال برخی از روش های زیبایی دندان میتوانند به بهبود عملکرد دندان ها و دهان شما کمک کنند که اگر چنین باشد بیمه مقداری از هزینه های شما را برمیگرداند. در ثانی تجهیزات این حوزه باعث شده که روند درمان سریعتری و کم هزینه تر شود. بنابراین به کم هزینه بودن پروسه ها به چشم مزایا و فواید دندانپزشکی زیبایی دندان فکر  کنید.

چرا مراجعه به یک مرکز دندانپزشکی زیبایی مهم است؟

انجام روش های زیبایی دندان بسیار مهم است زیرا باعث افزایش کیفیت زندگی می شود. با برطرف کردن فواصل، کجی، کوتاه و بلند بود، پوسیدگی ها و سایر مشکلات دندان ها میتوان به لبخندی زیبا دست یافت. برطرف کردن این مشکلات نه تنها به افزایش اعتماد به نفس شما کمک میکند بلکه به بهبود سلامت دهان و  دندان نیز منجر میشود.

خلاصه، مفید و مختصر درباره فواید دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی دندان فواید زیادی دارد که به طور خلاصه 5 تا از مهمترین فواید آن عبارتند از:

  • افرایش اعتماد به نفس
  • کاهش درد نسبت به سایر پروسه ها
  • کمک به افزایش سلامت دهان و دندان
  • به دست آوردن لبخندی طبیعی
  • هزینه پایین
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *