تاریخ امروز16 اردیبهشت 1400

چگونه یک دندانپزشک ترمیمی خوب پیدا کنیم؟

اگر در حال فکر کردن به دگرگون کردن طرح لبخند خود هستید و می‌خواهید با روش‌های دندانپزشکی اقدام به اصلاح طرح لبخند کنید، حتما باید به یک دندانپزشک ترمیمی خوب مراجعه کنید. از آنجا که دندانپزشکی زیبایی و ترمیم یک تخصص شناخته شده نیست، بنابراین هر دندانپزشکی می‌تواند خود را یک دندانپزشک ترمیمی و کازمتیک بنامد. به همین دلیل بسیار مهم است که هوشمندانه یکی از این متخصصان را انتخاب کنید. این مقاله حاوی نکاتی است که به شما در یافتن یک دندانپزشک ترمیمی خوب کمک می‌کند.

چگونگی یک متخصص و دندانپزشک ترمیمی خوب پیدا کنیم؟

معیارهای بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید با در نظر گرفتن آن ها اقدام به پیدا کردن یک دندانپزشک زیبایی دندان کنید. برخی از مراجعین برای پیدا کردن دندانپزشک مد نظرشان تنها هزینه‌ها را در نظر می‌گیرند و متخصصی را پیدا می‌کنند که حداقلِ هزینه را از آن‌ها دریافت کند اما احتیاط کنید! زیرا معیارهای زیادی برای انتخاب یک دندانپزشک ترمیمی خوب وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. چرا؟

چرا انتخاب یک دندانپزشک ترمیم دندان خوب مهم است؟

چون دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دندان یک نوع هنر و هنرنمایی حساس است که به زمان و مهارت بالایی نیاز دارد و به طور کلی هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکی عمومی نیز در بر دارد. بنابراین انتخاب بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی را جدی بگیرید و برای این منظور ادامه این مقاله را بخوانید.

متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی دندان

معیارهای انتخاب یک متخصص و دندانپزشک ترمیمی خوب

از تجربه دیگران استفاده کنید

به دلیل استقبال گسترده مردم از دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان این روزها اغلب افراد با انواع پروسه‌های زیبایی دندان مانند لمینت دندان، بلیچینگ دندان، جراحی زیبایی لثه و … آشنا هستند و چه بسا دست کم یکی از این پروسه‌ها را انجام داده باشند. از تجربه این افراد استفاده کنید و ببینید که آیا متخصص آن‌ها یک دندانپزشک ترمیمی خوب بوده یا خیر.

همچنین جستجو در اینترنت می‌تواند شما را با بهترین متخصصین یا بهترین دندانپزشک ترمیمی دندان آشنا کند. مراجعه به مراکز دندانشگاهی و کسب اطلاع از متخصصان دندانپزشکی می‌تواند ایده خوبی برای این منظور باشد.

تخصص و اعتبار دندانپزشک را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید، هر دندانپزشکی حتی یک متخصص ارتودنسی دندان می‌تواند خود را یک دندانپزشک ترمیمی خوب بنامد. یعنی پروسه‌های ترمیم و زیبایی دندان را هر دندانپزشکی می‌تواند انجام دهد اما هر کسی که پروسه‌های زیبایی دندان انجام می‌دهد لزوما بهترین و قابل اعتماد نیست. دندانپزشکی که چندین سال تجربه موفق دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان را دارد یا دوره‌های تخصصی آن را گذرانده است می‌تواند گزینه بهتری برای مراجعه کردن باشد. این متخصصان در پروسه ها و امورات زیر تجربه، مهارت و تخصصی کافی دارند:

  • نصب انواع روکش دندان
  • نصب انواع ونیر دندان شامل لمینت دندان، ونیر کامپوزیت و …
  • ترمیم درجات مختلف پوسیدگی دندان به بهترین شکل ممکن با بهترین مواد
  • انجام بلیچینگ دندان با همه روش های موجود
  • اسکیلینگ جرم گیری دندان
  • روت پلنینگ
  • نصب ایمپلنت دندان، بریج، دندان مصنوعی (مشترک با متخصص پرستودنتولوژیست)
  • تراشیدن دندان یا اناملوپلاستی
  • پالیش دندان
  • و ….

به‌روز بودن دندانپزشک را بررسی کنید

دنیای پزشکی و دندانپزشکی بسیار پویا است و هر روز یافته‌های پژوهش‌ها و تحقیفات مختلف بر میزان اطلاعات علمی این رشته‌ها اضافه می‌کند. بنابراین پزشک یا دندانپزشکی که علاوه بر تحصیلات آکادمیک خود همواره به دنبال تحقیق و پژوهش یا دنبال کردن تازه‌های رشته خودش است می‌تواند تفاوت زیادی در نحوه  درمان ایجاد کند. اگر متخصصی که به او مراجعه می‌کنید این‌گونه باشد، می‌توانید او را یک دندانپزشک ترمیمی خوب بدانید.

از میزان تجربه و سابقه کاری دندانپزشک مطلع شوید

علاوه بر آموزش‌های آکادمیک، مهارت و تجربه دندانپزشک زیبایی و ترمیم دندان بسیار مهم است. از آنجا که انجام پروسه‌های ترمیم دندان می‌تواند روی زیبایی لبخند و چهره شما تاثیر بگذارد، بنابراین باید با نهایت دقت و توجه انجام داده شود. هرچه تجربه دندانپزشک بیشتر باشد و تعداد دندان‌هایی که ترمیم کرده زیاد باشد، قطعا می‌توانید با اطمینان زیر دست او قرار گرفته و یک ترمیم خوب داشته باشید. یک متخصص ترمیمی دندان که تلاش می‌کند در زمینه خود بهترین باشد، حجم قابل توجهی از بیماران را برای درمان‌های زیبایی و ترمیمی دندان مشاهده می‌کند.

عکس‌های قبل و بعد مراجعین قبلی را ببینید

به نمایش گذاشتن یا ارائه عکس‌های قبل و بعد زیبایی و ترمیم دندان می‌تواند به مراجعین کمک کند تا هنر، مهارت و نتیجه کار دندانپزشک را از نزدیک ببینند. به  هر مطبی که می‌روید از دندانپزشک بخواهید که تصاویر قبل و بعد مراجعین خود را به شما نشان دهد تا از روی عکس بتوانید نتیجه کاری که دندانپزشک انجام می‌دهد را ببینید.

برای جلسه ویزیت یا مشاوره حتما وقت بگذارید

یک جلسه ویزیت یا مشاوره با یک دندانپزشک ترمیمی خوب داشته باشید. طی این جلسه می‌توان تا حدودی درباره دندانپزشک و مطب او اطلاعات خوبی به دست آورد. ابتدا به تمامی توصیه‌ها و اطلاعاتی که به شما ارائه می‌شود خوب گوش کنید و ببینید که توضیحات دندانپزشک را به طور واضح متوجه می‌شوید یا نه.

اگر به خوبی متوجه توضیحات دندانپزشک می‌شوید یعنی او در رساندن مفاهیم و منظور خود به شما موفق است و شما می‌توانید یک ارتباط دو طرفه خوب با دندانپرشک برقرار کنید. داشتن یک ارتباط خوب بین مراجعین و دندانپزشک می‌تواند در حین انجام هر پروسه دندانپزشکی تفاوت ایجاد کند.

مطمئن شوید که شما در مطب متخصص راحت هستید

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب دندانپزشک ترمیمی خوب راحتی و آسایش شما است. پروسه‌های دندانپزشکی زیبایی از جمله نصب انواع ونیر دندان شامل لمینت دندان، ونیر کامپوزیت و … ممکن است کمی زمان‌بر باشند و بیش از یک جلسه طول بکشند. بنابراین راحتی و آسایش شما طی جلسات دندانپزشکی بسیار مهم است. اگر دندانپزشک ترمیمی و کارکنان کلینیک یا مطب او به شما حس آرامش و راحتی بدهند قطعا تجربه دندانپزشکی بهتری خواهید داشت.

بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی تهران

اگر نیازمند ترمیم و زیبایی دندان در تهران هستید و یا می خواهید برای پروسه های دندانپزشکی خود به تهران مراجعه کنید، می توانید سری به صفحه (بهترین متخصص زیبایی و ترمیمی در تهران) بزنید. ما در این صفحه لیست 10 تا از برترین متخصصان این حوزه را برای شما آماده کرده ایم که آدرس، شماره تماس و خدماتی که ارائه میدهند را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *