تاریخ امروز16 اردیبهشت 1400
هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی در سال 1400 چقدر است؟

یکی از محبوب ترین درمان هایی که می توان با کمک آن مشکلات عدم تراز و ناهماهنگی های دندان ها را برطرف کرد، ارتودنسی‌نامرئی است. به دلیل اینکه دستگاه های ارتودنسی در این درمان چندان قابل مشاهده نیستند و برای ظاهر بیمار مشکلی ایجاد نمی کنند، تقاضا برای این نوع ارتودنسی بسیار زیاد است. یکی از مهمترین سوالاتی که علاقمندان به این درمان از ما می‌پرسند این است که هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟ در این مقاله از سایت دندانپزشکی دندانه به بررسی قیمت ارتودنسی نامرئی در سال 1400 خواهیم پرداخت.هزینه ارتودنسی نامرئی در سال 1400 چقدر است؟

به صورت خلاصه و در قالب جدول قیمت انواع ارتودنسی نامرئی آورده شده است.

نوع ارتودنسیقیمت ارتودنسی نامرئی به ازای هر فک
ارتودنسی لینگوال 8,000,000 تا 12,000,000 تومان
ارتودنسی سرامیکی 7,000,000 تا 8,000,000 تومان
پلاک شفاف ارتودنسی 8,000,000 تا 10,000,000 تومان

قیمت ارتودنسی نامرئی در سال 1400 به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت خدمات ارتودنسی دندان در کلینیک ها و مطب ها و سایت های دندانپزشکی متفاوت است. اما عواملی وجود دارند که کلینیک ها بر اساس آن ها اقدام به برآورد هزینه می کنند. برای مثال برخی از فاکتورهایی که روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیر میگذارند عبارتند از:

  • جایی که تحت درمان قرار میگیرید: تمام پروسه های درمانی میتوانند در مطب، کلینیک تخصصی، مراکز دندانپزشکی دولتی و … انجام شوند که هر کدام هزینه ها و تعرفه های خودشان را دارند.
  • فاکتورهای مربوط به خود بیمار: اینکه مشکل دندان ها دقیقا چیست؟ شدتش چقدر است؟ مدت درمانش چقدر خواهد بود؟ از چه وسیله هایی برای درمانش استفاده میشود و ….
  • عوامل مربوط به دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی: اینکه مدرک دندانپزشک چیست؟ چه سوابق علمی دارد؟ چقدر تجربه دارد؟ چه روش های درمانی را میپسندد؟ و … نیز همگی در قیمت های نهایی دخالت دارند.
هزینه ارتودنسی نامرئی

مهمترین عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی نامرئی چیست؟

از میان تمام فاکتورهای بالا، 3 عامل نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته، سن بیمار و شدت مشکل در برآورد قیمت ارتودنسی نامرئی مهمترین نقش را دارند. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

نوع دستگاه ارتودنسی بکار رفته

ما در ارتودنسی نامرئی از دستگاه های محتلفی برای برطرف کردن مشکل بیمار استفاده میکنیم. (ارتودنسی لینگوال)، (ارتودنسی با کمک پلاک های شفاف یا الاینرها) و (ارتودنسی با کمک براکت های همرنگ دندان)، سه دسته مهم از دستگاه های ارتودنسی نامرئی هستند. هر کدام از این سه دسته، کاربردها، هواداران و به طبع قیمت های خودشان را دارند.

هزینه ارتودنسی نامرئی بر اساس نوع بریس ها

هزینه ارتودنسی با بریس های همرنگ دندان

هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی در سال 1400 8,000,000 تا 12,000,000 تومان
قیمت ارتودنسی سرامیکی

این بریس ها مشابه بریس های فلزی هستند با این تفاوت که تمام اجزای  آن ها هم رنگ دندان های بیمار است. به این سیستم در اصل ارتودنسی سرامیکی هم گفته میشود. برخلاف بریس های فلزی که بسیار در چشم هستند، این بریس ها را نمیتوان به راحتی دید و بیمار در استفاده از آن ها راحت تر است. هزینه ارتودنسی با بریس های فلزی در جهان به طور میانگین 3000 دلار تا حدودا 7000 دلار آمریکا است. این درحالی است که هزینه ارتودنسی نامرئی با بریس های همرنگ دندان (براکت های پلاستیکی و سرامیکی) به طور میانگین 3800 دلار تا 8 هزار دلار تخمین زده میشود.


قیمت ارتودنسی با دستگاههای لینگوال

هزینه ارتودنسی نامرئی با سیستم لینگوال 9,000,000 تا 13,000,000 تومان
قیمت ارتودنسی لینگوال

لینگوال نوعی ارتودنسی ثابت است. ما در این درمان، بریس ها را به پشت دندان ها میچسپانیم و در عمل کسی نمیتواند آن ها را ببیند. در مقایسه با بریس های فلزی که در جلو دندان نصب میشوند، هزینه ها در این درمان بیشتر  است. هزینه ارتودنسی نامرئی با ارتودنسی لینگوال به طور میانگین حدود 5 هزار تا 13 هزار دلار آمریکا است که قیمت نسبتا بالایی است. هرچند که این قیمت بالا توجیه دارد. زیرا کار نصب، تعمیر و نگهداری آن ها در مقایسه با سایر درمان ها دشوارتر است.


قیمت ارتودنسی با پلاک های دندانی مانند اینویزیلاین

هزینه ارتودنسی نامرئی در سال 1400 با اینویزیلاین 8,000,000 تا 10,000,000 تومان
هزینه ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف ارتودنسی

اینویزیلاین ها همان پلاک های ارتودنسی دندان هستند. پلاک های ارتودنسی شفاف هستند و قادرند بدونه ایجاد مزاحمت برای بیمار مشکل ناصاف بودن دندان ها را برطرف کنند. هزینه درمان با پلاک ها بستگی به تعداد پلاک هایی دارد که باید استفاده کنید. برای مثال ممکن است تنها 5 پلاک نیاز داشته باشید یا حتی 20 عدد. بنابراین قیمت ها متفاوت است. به طور میانگین هزینه ارتودنسی نامرئی با پلاک دندانی چیزی حدود 2000 دلار تا 5 هزاتا خواهد بود.


نقش شدت مشکل دندان ها در برآورد هزینه ها

شدت مشکل بیمار نقش موثری در تعیین هزینه ها دارد. برخی افراد ممکن است مشکل جزئی داشته باشند بنابراین تنها مدت کوتاهی از دستگاه های ارتودنسی استفاده میکنند. برخی دیگر ممکن است شدت مشکل‌شان متوسط باشد که بیشتر از یکسال باید تحت درمان باشند. و برخی دیگر مشکلات جدی تری دارند که به طور متوسط 1 تا 3 سال باید از دستگاه های ارتودنسی استفاده کنند. به طبع هرچه مدت و طول درمان بیشتر شود هزینه ارتودنسی نامرئی نیز بالاتر  خواهد رفت.


تاثیر سن بیمار بر هزینه نهایی

کودکان دندان، لثه و فک ظریفی دارند برای همین، درمان ارتودنسی باید از سنین کودکی آغاز شود. زیرا بدون صرف هزینه و زمان بیشتر، به دلیل انعطاف پذیری ساختارهای دندانی، به راحتی میتوان مشکلات آن ها را حل کرد. اما متاسفانه در سنین بالا تر یه دلیل اینکه استخوان ها تکامل پیدا کرده اند، ایجاد تغییرات روی دندان ها دشوارتر و زمانبرتر است. بنابراین تا میتوانید در کودکی مشکلات ناهماهنگی فک و دندان ها را برطرف کنید زیرا از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *