تاریخ امروز31 خرداد 1400
قیمت و هزینه روکش دندان در سال 99

هزینه روکش دندان در سال 1400چقدر است؟

روکش دندون تقریبا آخرین روش ترمیم دندان هستش که در موقعیت های مختلفی استفاده میشه و بسته به نوع روکش قیمتش هم بسیار بسیار متفاوته. برای همین دندانه یه جدول براتون آماده کرده و توش هزینه روکش دندان در سال 1400رو آورده. جدول رو نگاه کنید و بعدش چیزایی که در ادامه جدول اومده رو هم مطالعه کنید تا بیشتر با نحوه محاسبه قیمت روکش دندان در سال 1400 آشنا بشید.

هزینه و قیمت روکش دندان در سال 1400 چقدر است؟

در جدول زیر جدیدترین قیمت های روکش دندان رو درج کردیم که البته سعی می کنیم به مرور زمان به روزرسانی کنیم. تا اونجا که ممکنه سعی می کنیم دقیق قیمت درج کنیم. اما متاسفانه قیمتا یک محدوده نسبتا زیادی داره و ما مجبوریم که حداقل و حداکثر بگیم. هرچند که شاید حداکثر قیمت روکش دندان حتی بیشتر از چیزی باشه که ما درج کردیم.

نوع روکش دندانحداقل قیمتحداکثر قیمت
روکش فلز سرامیک1.400.0002.000.000
روکش تمام سرامیک1.600.0002.500.000
روکش زیرکونیا2.100.0003.200.000
روکش استیل ضد زنگ400.000800.000
روکش تمام رزین
روکش طلا800$1.500$
روکش تمام فلز
روکش دندان موقت600.000600.000
چسباندن هر واحد روکش60,000100,000
چسباندن مجدد روکش
40.00060.000
خارج کردن روکش قدیمی
30.00050.000
چسباندن روکش قدیمی
40.00060.000
جدول قیمت روکش دندان در سال 1400بر اساس نوع روکش | قیمت ها بر اساس تومان و -به ازای هر واحد است | آخرین آپدیت قیمت ها در تاریخ 20 فروردین است.

قیمت روکش دندان فلز سرامیک در سال 1400

هزینه روکش دندان پی‌ ‌اف ام یا فلز سرامیک در سال 1400 همراه با هزینه لابراتوار آپدیت شد1.500.000 تا 2.000.000تومان
هزینه روکش دندان پی ام اف
تصویر 3 عدد روکش فلز سرامیک یا PFM

روکش هایی که تحت عنوان PFM یا به زبان خودمان پی اف ام شناخته می شوند، از رایج ترین و پراستفاده ترین تاج دندان یا روکش های دندانپزشکی هستند که طرفداران زیادی نیز دارند. این روکش ها ترکیبی از سرامیک و فلز هستند. بخش خارجی این روکش ها چینی یا پرسلین (همان سرامیکی) است که همرنگ دندان هاست و بخش داخلی آن نیز از جنس فلز است که استحکام زیادی به آن می بخشد. قیمت روکش دندان پی ام اف تقریبا مشابه قیمت روکش دندان کامپوزیت ونیر است.


هزینه روکش دندان تمام سرامیک در سال 99

هزینه روکش تمام سرامیک به همراه هزینه لابراتوار آپدیت شد 1.800.000 تا 2.500.000 تومان
هزینه روکش دندان تمام سرامیک
تصویر 2 عدد روکش دندان تمام سرامیک

همانطور که از نامشان پیداست روکش دندان فول سرامیک تماما از جنس سرامیک هستند و در ساختار آن ها فلز یا ماده دیگری وجود ندارد. اگر بخواهیم کمی حرفه ای تر در این خصوص صحبت کنیم باید بگوییم که این روکش دندون معمولا از جنس پرسلین است. ظاهر طبیعی این روکش ها باعث شده که افرادی که شیفته ظاهر طبیعی دندان هستند رو به سوی نصب این روکش ها بیاورند. اما به نسبت روکش های پی ام اف استحکام کمتری دارند زیرا فلز در ساختار آن ها بکار نرفته. برای اتصال این روکش باید ضخامت نسبتا زیادی از دندون را تراشید. قیمت این روکش دندان نسبتا بالا است زیرا شباهت بسیار زیادی به دندان واقعی خودتان دارد.


روکش لامینیت یا لمینت دندان

هزینه روکش دندان در سال 99 لامینیت همراه با هزینه لابراتوار1,800,000 تا 2,100,000 تومان

لمینت ها این روزها بسیار شناخته شده و البته پر استفاده هستند. لمینت دندان در اصل روکش دندان نیستند بلکه نوعی ونیر دندان هستند. اما چون برخی فکر میکنند که لمینت روکش است ما تنها قیمت آن ررا به صورت یک محدوده درج کرده ایم. از این ونیرها برای طراحی یا اصطلاح طرح لبخند استفاده میشود. لمینت ها بخش جلویی دندان ها را می پوشانند و کاری به سطح پشتی آن ها ندارند. معمولا از این روکش ها برایی پشتیبانی و تغییرات ظاهری جلوی دهان استفاده میشود. قیمت لمینت دندان در مقایسه با سایر روکش ها بیشتر و هم‌رده زیرکونیا است.

هزینه روکش طلا 1400

هزینه روکش دندان طلا در سال 99– تا – تومان
هزینه روکش دندان طلا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
5 عدد روکش دندان طلا

روکش طلا یک روکش تمام فلز است که معمولا هر کسی دندان هایش را با طلا روکش نمیکند. سابق بر این تعداد زیادی از کلینیک های ترمیمی و زیبایی دندان اقدام به نصب روکش دندان طلا میکردند اما اکنون به دلیل قیمت بالای طلا و صعود قیمت طلا کمتر کسی میتواند روکش طلا انجام دهد. برای همین هزینه آن را درج نکردیم. ولی هزینه آن نه تنها به وزن آن وابسته است که هزینه لابراتوار شامل طراحی و ساخت روکش مخصوص شما را نیز باید حساب کنید.


هزینه روکش زیرکونیا در سال 1400

هزینه روکش دندان زیرکونیا در سال 1400+ هزینه لابراتوار آپدیت شد 2.200.000 تا 3.200.000 تومان
هزینه روکش دندان زیرکونیا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
تصویر 1 عدد روکش دندان زیرکونیا یا زیرکونیوم

این روکش ها از جمله گرانترین ها هستند. در ساخت این روکش نیز از فلز خبری نیست. حنس آن ها تمام سرامیک است با این تفاوت که با کمک یک لایه زیرکونیا تقویت شده است و از استحکام نسسبتا زیادی برخوردار است. متخصصان بر این باورند که استحکام روکش دندان زیرکونیا حتی از روکش پی ام اف هم بیشتر است. ظاهر زیبای آن ها باعث شده هواداران زیادی داشته باشند اما معمولا هر کسی اقدام به نصب آن ها نمیکند.


هزینه چسپاندن روکش دندان در سال 1400

هزینه روکش دندان (هزینه نصب)50,000 تا 90,000 تومان

چیزی که تا اینجا خواندید هزینه یک رواحد روکش دندان بود. یعنی برای یک واحد شما هزینه های بالا را میپردازید اما این وسط باید هزینه های دیگری هم بپردازید. یکی از این هزینه، دستمزد متخصص زیبایی یا دندانپزشکی است که روکش را نصب میکند. شاید دندانپزشکان عمومی هزینه کمتری بابت اینکار بگیرند اما کیفیت کارشان قطعا اندازه دندانپزشکان زیبایی و ترمیمی نیست. اگر از ما میشنوید حتما برای نصب روکش به این متخصصان مراجعه کنید و نگران قیمت روکش دندان که آن ها اعلام میکنند نباشید.


چسپاندن مجدد روکش دندان

هزینه نصب و چسپاندن مجدد روکش 30,000 تا 50,000 تومان

اگر خدای ناکرده برای روکش شما مشکلی پیش بیاید احتمالا دوباره نیاز به چسپاندن آن دارید. اگر شانس بیاورید و بتوان با تجهیزان روکش را تعمیر کرد برد کرده اید زیرا تنها یک هزینه اندک بابت دوباره نصب کردن آن میپردازید اما اگر روکش آسیب دیده باشد احتمالا نیاز دارید یک روکش نو نصب کنید.


کدام روکش دندان برای من بهتر است؟

تنها کسی که می تواند به این سوال پاسخ دهد قطعا متخصص ترمیمی و زیبایی دندان است. چنانچه میخواهید به زودی روکش نصب کنید حتما به مطب چنین متخصصی مراجعه کنید. وبسایت دندانپزشکی دندانه لیستی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی گردآوری کرده که می توانید با اطمینان از اینکه کارشان را به خوبی انجام می دهند و هزینه روکش دندان در سال 99 را نیز منصفانه از شما می گیرند به یکی از آن ها مراجعه کنید. برای مشاهده لیست روی لینک بهترین متخصص زیبایی و ترمیم دندان کلیک کنید.

1 یک پینگ

 1. پینگ بک: فرق کامپوزیت و لمینت دندان چیست؟ (3 تفاوت اصلی) - دندانه

44 یک نظر

 1. هموطن پاسخ

  با سلام، نیاز به درمان داشتم. دکتر دو تا از ردندونام که هیچ مشکلی نداشتند. و چندین سال است از آنها استفاده میکردم. خود سرانه اقدام به کشیدن دندان هایم کرد با این بهانه که ریشه های آن پوسیده و باید کشیده شود. در حالیکه چنین نبو.د. چون همان دندون هام چنان سفت و محکم بود که دکتر دو ساعت تمام طول کشید که یکی از آنها را بکشد……….آیا اخلاق حکم میکند که چنین برخوردی با مریض داشته باشند؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام دوست عزیز از لحاظ اخلاقی تا زمانی که دندان دهای خود ما سالم باشند به هیچ عنوان درست نیست دندانی کشیده شود. تا زمانی که بتوان دندانی را ترمی و بازسازی کرد تا زمانی که بدون مداخل بدون بازگشت بتوان به داد دندان رسید اصلا درست نیست دندان رو از دست داد یا کشید. البته باید دید که وضیعت دقیق دندان شما به چه شکل بوده بعید میدانم که دندانپزشک خودسرانه چنین کاری کرده باشد. مثلا ممکن است دندان حتی در صورت داشتن ریشه پوسیده به دشواری کشیده شود.

 2. Arsham پاسخ

  سلام من دندون جلوم مشکل داشت یعنی از قسمت لثه همش چرک خارج میشد متخصص اندو برام درمان ریشه عصب کشی انجام داد اما مشکل رفع نشد و چرک هنوز از لثه خارج میشه.
  قرار لثه جراحی بشه و اون توده چرکی خارج بشه، دندون پرکردم الان میخوام بدونم باید روکش کنم یا نیاز نیست؟؟؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام آرشام گرامی تا از نزدیک معاینه نشه نمیشه اظهار نظر کرد. شاید درمان ناموفق روت کانال تراپی انجام شده باشه یا مشکل فقط برای بافت لثه باشه. اگه دندان خودش مشکلی نداشته باشه میتونید روکش کنید. اما باز هم تاکید می کنیم که حتما باید از نزدیک وضعیت رو دید

 3. حمیدرضا پاسخ

  من دندونام از ۲۴ سالگی داغون شد یکی یکی همشون روکش کردم اونموقع یکیش سالم بود پر کردم ففط الان پشیمونم میگم کاش ماش همونموقع روکش میکردم روکش هیلی خیلی بهتره تا اینپلنت و کشیدن و…. من هییییییچ مشکلی نداشتم از بابت روکش واقعا ارزش داره خیلی زیاد

 4. فرزانه پاسخ

  من حدود 5 سال پیش یک دندان روکش کردم دو بار هم روکش افتاده و دوباره چسبانده شده الان هم روکش لق شده بنظر شما چطور محکم میشه کرد که دیگه لق نشه و یا نیفته

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   احتمالا مشکل از سمنتی هست که برای اتصال ازش استفاده شده. گاهی اوقات میتونه کیفیت نداشته باشه یا کیفیتش رو از دست بده. از دندانپزشکتون درباره بازسازی دندان صحبت کنید و نظرشون رو بپرسید.

 5. ماهی پاسخ

  سلام خسته نباشید من یه دندونم رو قبلا کشیده بودم و دکتر دو دندان کناریش رو تراشید و روش روکش گذاشت اما یکی از دندان ها رو عصب کشی نکرد و به مرور زمان اون دندان خراب شد و باید بکشمش حالا به نظرتون میشه دندان بعدی رو پایه کرد و بازم روکش گذاشت یا باید ایمپلنت کنم؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام ماهی گرامی
   از کامنت شما میشه اینطور برداشت کرد که به جای اون دندون برداشته شده بریج دندان براتون نصب شده. چون برای نصب بریج دو دندان کناری تراشیده میشن تا روی اون دو تا روکش و جای دندون خالی پونتیک (همون دندون جایگزین) گذاشته بشه.
   لزوما قرار نیست دندون هایی که تراشیده میشن عصب کشی بشن. الان دندونی که روکش شده اگه سالمه میتونه همچنان پایه و جای اون دندونی که خراب شده ایمپلنت کاشت تا اونم یه پایه دیگ بشه. اما پیشنهاد ما اینه که حتما دندونتون رو به یه متخصص پروتز، ترمیمی و زیبایی یا حتی یه دندونپزشک عمومی نشون بدید تا اونا حضوری و نظر تخصصی بدند.

 6. علی پاسخ

  سلام من سی سال دارم وتازه دندون پزشک برام دندون مصنوعی درست کرده. وخودمم یازده تا دندون دارم حالا اگه بخوام روکش درست کنم دیگه ثابت باشه چقدر باید هزینه کنم

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام علی گرامی
   قیمت هزینه روکش دندان داخل مقاله عنوان شده. و درست سوال شما رو متوجه نشدم، آیا منظورتون اینکه که به جز دندون مصنوعی که براتون ساخته شده میخوایید دندون یا دندون هایی که براتون مونده رو روکش کنید؟
   و یا شاید هم منظورتون اوردنچر هست که پروتز بر پایه ایمپلنت دندان هست؟

   1. مهدی پاسخ

    سلام من ۱۵ سالمه دندونام پوسیده شده دوتا دندانای جلوم و۵ تا دندن های عقل و کناره هاش اگر اونارو روکش کنم بعد درد نخواهد کرد وهزینه روکش چقدر میشه یعنی اون قیمتا برای یک دندونه و ۷تا دندون چقدر میشه

 7. محمد پاسخ

  سلام
  من 32 سال سن دارم تقریبا 8 دندان پوسیده دارم که هنوز عصب کشی هم نشده و لی به صورت عمیق پر شده.تقریبا 18 سال پیش. ولی حالا هر کدوم هرز گاهی درد می کنند و یا آپسه و چرک.
  حالا می خوام راهنمایی بگیرم. آیا منطقی هست که من تمام دندان هام رو بکشم. وه به صورت هر فک 4 اینپلنت به صورت کامل اینپلنت دیجیتال انجام بدم. یعنی به جایی اینکه طی چند سال برای عصب کشی و پر کردن و روکش هزینه کنم.
  کلا یک بار برای همیشه با صرف هزینه کلی ینپلنت با کیفیت بالا انجام بدم برای تمام دندان ها.

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   با سلام، به هیچ عنوان منطقی نیست. از نظر اصولی، علمی و اخلاقی تا زمانی که دندان های طبیعی شما قابلیت حفظ و نگهداری دارند، ولو با درمان های متعدد و توسط متخصصین مختلف، ما اجازه ی کشیدن دندان ها را نداریم. بهتر است صبوری بفرمایید و درمان ها را گام به گام تا هرزمان که به طول می انجامد، انجام دهید تا انشاالله دندان های طبیعی خودتان را برای سالیان استفاده کنید. سلامت باشید

 8. سعید پاسخ

  سلام
  من 32 سال سن دارم تقریبا 8 دندان پوسیده دارم که هنوز عصب کشی هم نشده و لی به صورت عمیق پر شده.تقریبا 18 سال پیش. ولی حالا هر کدوم هرز گاهی درد می کنند و یا آپسه و چرک.
  حالا می خوام راهنمایی بگیرم. آیا منطقی هست که من تمام دندان هام رو بکشم. وه به صورت هر فک 4 اینپلنت به صورت کامل اینپلنت دیجیتال انجام بدم. یعنی به جایی اینکه طی چند سال برای عصب کشی و پر کردن و روکش هزینه کنم.
  کلا یک بار برای همیشه با صرف هزینه کلی ینپلنت با کیفیت بالا انجام بدم برای تمام دندان ها.

 9. م پاسخ

  سلام.ببخشید هزینه لابراتوار برای ساخت روکش دندان با هزینه تراشیدن و نصب روکش جداگانه محاسبه میشه؟ هزینه ساخت 1500000 تومان ازم گرفتن فقط برای یه دندان.هزینه عصب کشی1200000تومان گرفت.و گفت هزینه روکش1200000 ولی الان میگه فقط هزینه لابراتوار1500000تومان ایا هزینه روکش با لابراتور باهم نیس.؟؟؟؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام
   معمولا هزینه روکش دندان به صورت کلی عنوان می شود و اینکه هزینه لابراتوار جدا گفتن کمی عجیب است. بیشر قیمت روکش هم برای لابراتوا هست ولی جدا ازتون نمیگیرن

 10. غزل پاسخ

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و ۱۳ دندان پرشده با آمالگام دارم الان تحت درمان ارتودنسی هستم خواستم بپرسم بعد از درمان از چه روشی میتونم استفاده کنم که هم سیاهی ماده ی آمالگام و بپوشونه و هم یه لایه ی محافظ رو دندانم باشه؟؟؟ سپاس از شما

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   با سلام
   روش های درمانی متعددی به این منظور وجود دارد که بر اساس حجم ماده ی پرکردگی و میزان بافت باقیمانده دندان، روش مناسب انتخاب می شود. به عنوان مثال در مواردی می توان آمالگام را با ماده ی کامپوزیتی همرنگ دندان جایگزین کرد و یا در موارد دیگر می توان با پوششی کامپوزیتی تیرگی حاصل از رنگ آمالگام را پوشاند. سلامت باشید

 11. حسین ناظری پاسخ

  سلام من شیمی درمانی میشدم تمام دندون هام قسمت کرسی پوسید وبه لثه چسبیده حالا میخام هزینه کشیدن چقدر است

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام شهاب عزیز
   بسته به نوع و موقعیت شکستگی و شدت اون نوع ترمیم هم متفاوته
   برای مثال اگه لب پر شده باشه و یا ترک برداشته باشه میتونید با انواع ونیر دندان شامل لمینت، ونیر کامپوزیت و … ترمیمش کنید. اگر شکستگی عمقی باشه روش ترمیم فرق میکنه و کمی تخصصی تر میشه. کاش نوع شکستگی رو مینوشتید

 12. حسین پاسخ

  سلام و درود خدمت شما یه سوالی داشتم من دندونم یه لکه سیاه افتاده رو دندون اسیاب خراب نشده سالمه اما یه لکه کم رنم سیاهه این با روکش حل میشه یا کامپوزیت بهترین راه برای حلش چیه؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   درود بر شما حسین گرامی
   تغییر رنگ دندان ها (مخصوصا ایجاد لکه سیاه) میتونه نشون دهنده پوسیدگی باشه. برای از از بین بردن این لکه باید پوسیدگی برداشته بشه و با کمک مواد پر کننده دندان، حفره ایجاد شده پر بشه. اگر میزان پوسیدگی کم باشه با به صورت معمولی پر میشه اما اگر پوسیدگی زیاد باشه با روش های مثل اینله و انله دندان را ترمیم میکنن. شما نوشتید که خراب نشده، پیشنهاد میشه که به دندانپزشک یا متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید تا معاینه بشید. اگر آسیب جدی و زیاد باشه طوری که نیاز به عصب کشی داشته باشه و یا ترمیم گسترده بخواد میتونید روکش دندان داشته باشید.

  2. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام حسین گرامی
   روکش دندان برای دندان هایی استفاده میشه که میزان آسیب دیدگیشون خیلی زیاده و با مواد پرکننده معمولی قابل ترمیم نیست. بسته به اینکه مقدار پوسیدگی دندان شما چقدر باشه، بعد از تمیز کردن دندان، میشه اون رو با مواد پر کننده معمولی ترمیم کرد.

 13. فائزه پاسخ

  دندان های من قوی هستن فکر میکنم نیازی به فلز توی روکشم ندارم اما هزینه سرامیکی هم زیاده تا بخوام سرامیکی کنم به جز این هایی که درج کردید ما چه جنس روکشهایی داریم؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام فائزه گرامی
   این ها دسته بندی های رایجرترین روکش های دندانی در ایران هستش. انواع فلزی روکش هم وجود داره اما کمتر رایج هستن. با این حال ما میگردیم اگر نمونه های دیگه بود همراه با قیمت در این صفحه درج میکنیم.

 14. محمد پاسخ

  فرق روکش دندان با لمینت دندان چیه؟ مگه لمینت نوعی روکش نیست؟ بعد چرا قیمت لمینت انقدر گران است؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام محمد عزیز
   اصطلاح تاج یا روکش دندان برگرفته از واژه تخصصی crown است. و لمینت دندان نیز veneer porclain است. لمینت ها نوعی ونیر دندانی هستند. اون ها لایه ها و یا پوسته های بسیار نازکی هستند که تنها به سطح جلوی دندان ها متصل میشن. برای نصب اون ها بخشی از ضخامت مینای دندون رو میتراشن. اما روکش دندان به صورت یک کلاه یا روکش تمام سطوح دندان رو پوشش می دهد. برای نصب روکش دندان نیاز هست که بخش زیادی از دندان رو از همه طرف تراش بدن. لمینت معمولا برای زیبایی طرح لبخند استفاده می شه اما روکش دندان نوعی ترمیم هست که بعد از عصب کشی گسترده و یا ترمیم دندان هایی که به شدت آسیب دیدن یا دچار پوسیدگی شدن کاربرد دار..

  2. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   لمینت ها گران هستند چون تحت پوشش بیمه نیستند. از همه مهمتر اینکه هزینه مواد اولیه اونا هم بالا هستش. هزینه نصب هم خودش بالا است که در مجموع باعث میشه نصب لمینت گرون باشه

 15. روکش برای پوسیدگی پاسخ

  سلام ممنون بابا اطلاعات. میخواستم بدونم که آیا برای نصب روکش دندون حتما باید دندون رو بتراشند؟ اینجوری که دندون کلا از بین میره؟ چجوری اینکارو میکنن؟ چند جلسه هستش و چقدر طول میکشه؟ من پوسیدگی دندون دام آیا باید روکش کنم؟ ممنونم میشم سوال من رو هم جواب بدید. مرسی

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام کاربر گرامی.
   بله نصی روکش نیازمند تراشیدن مینای دندان است. با کمک مته های بسیار ریز دندانپزشکی اینارو انجام میدن.
   معمولا برای روکش کردن هر دندان 2 جلسه لازم هستش که هر جلسه شاید نیم تا یک ساعت طول بکش.
   بله اصولا روکش دندان برای ترمیم دندان هایی که پوسیدگی زیادی دارند و با پر کردن دندان نمیشه اون ها رو ترمیم کرد کاربرد داره.
   سوال دیگه ای داشتید در خدمتیم

 16. سمیرا پاسخ

  ممنونم از اطلاعات مفیدتون. من میخواهم روکش کنم به نظرتون میتونم روکش تمام فلز برای دندان ۶ فک پایینم بذارم؟

  1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز. دندانه برای اطلاع رسانیو آگاهی بخشی به کاربران درباره مسائل دهان و دندان هستش و ما خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم.
   البته معمولا به جای اینکه بگن دندان شماره 6 در فک پایین میگن دندان 22. این دندان یه دونه عقبتر از دندان نیش هست و چون حین صحبت کردن و یا لبخند زدن به راحتی دیده میشه بهتره به جای روکش تمام فلز، از روکش فلز سرامیک، تمام سرامیک و یا زیرکونیا استفاده کنید. این ها همرنگ دندان هستند و مشکل زیبایی براتون پیش نمیاره اما روکش تمام فلز بهتره برای دندان ها خلفی استفاده شه نه طرفی و جلویی. با انتخاب با خودتونه

   1. Masoud universal پاسخ

    سلام این هزینه ها برای چه وقتیه؟ با قیمت دلار بخوای حساب کنی الان نباید بیشتر بشه؟

    1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

     برای 6 ماهه اول سال 99 هستن. اما به نظر نمیاد خیلی قیمتا تغییر کرده باشه. چون معمولا داخل کشور ساخته میشن. بعضیاشونم خدمات بیمه شامل میشن ظاهرا

     1. ستاره

      سلام ببخشید من دندون یک پایینم در دوران بارداری و از وسط شکست یعنی نصفه بالای دندونم افتاد حالا روکش چقدر میشه و اینکه تنها راهش روکش هست؟

     2. دندانه نویسنده ارسال

      سلام ستاره عزیز
      بسته به اینکه نوع روکش انتخابی شما چیه هزینه ها متفاوته. اما چون فرمودین که دندون شماره یک فک پایین شماست (اگه شماره گذاری شما مطابق سیستم یونیورسال باشه) دندان عقلتون هست که با روکش فلزی یا فلز سرامیک هم میشه ترمیمش کرد. اما اگه (با سیستم پالمر شماره گذاری کردین) یکی از دو دندون پیش شما آسیب دیدن که چون جلوی دهان شما هستن بهتره با روکش تمام سرامیک یا زیرکونیا ترمیم بشه. هزینه هر دو داخل مقاله هست که البته نیاز به آپدیت داره.
      اگه میزان شکستگی زیاد باشه همون روکش برای شما مناسبه اما روش های دیگه ای هم در دسترسه برای مثال میتونی باندینگ دندان کنید یا ونیر دندان (لمینت یا ونیر کامپوزیت) ترتیب بدید.

     3. سعید

      سلام وقت بخیر . آیا برای ۹ تا دندون روکش میشه بزاری یا باید فقط ایمپلنت بشه؟

     4. دندانه نویسنده ارسال

      سلام سعید گرامی
      هرچند که امکان چنین چیزی وجود داره اما همه چی به موقعیت دندان های آسیب دیده شما که قصد روکش کردن دارند بستگی داره اما راه های دیگه ای هم برای اینکار وجود داره. ما روش های مختلف جایگزین دندان داریم که میتونید درباره آن ها فکر کنید. اما ایمپلنت دندان بهترین انتخاب ممکنه. ایمپلنت میتونه در ترکیب با بریج دندان یا دندان مصنوعی هم بکار برده بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *