تاریخ امروز31 خرداد 1400
قیمت دندان مصنوعی در سال 99

قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 چقدر است؟

دندان مصنوعی نوعی پروتز دندانپزشکی بسیار بسیار پرکاربرد است که افراد زیادی در جامعه از آن استفاده می کنند یا نیاز به آن دارند. ما چندین نوع دندان مصنوعی داریم که هر کدام برای پر کردن جاهای دندان در شرایط خاصی استفاده می شود. کاربران زیادی روزانه در اینترنت به دنبال پیدا کردن جزئیات قیمت دندان مصنوعی هستند به همین دلیل سایت دندانپزشکی دندانه در این مقاله قصد به طور کامل درباره هزینه دندان مصنوعی در سال 1400 اطلاعاتی ارائه داده است.

قیمت دندان مصنوعی در سال 99

قیمت دندان مصنوعی در سال 1400

همانطور که در مقدمه نیز اشاره شده، دندان مصنوعی نوعی پروتز است و چندین مدل مختلف دارد. دندان مصنوعی را می توان هم به صورت کامل و هم به صورت پارسیل استفاده کرد. هر دو مدل نیز به صورت ثابت و متحرک در دسترس هستند و اینکه کدام به درد شما میخورد را یک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان یا یک متخصص پروتز به شما خواهد گفت. در ادامه قیمت هر کدام درج خواهد شد و توضیحات مختصری درباره آن ها نیز نگاشته شده است.


قیمت یک دست دندان کامل مصنوعی

هزینه دندان مصنوعی در سال 1400 (یک دست کامل)4,950,000 – 5,800,000 تومان
قیمت دندان مصنوعی در سال 99 - یک دست کامل

یک دست کامل دندان مصنوعی اشاره به پروتزهای کامل دارند و منظور دندان مصنوعی برای هر دو قوس فکی است. کسانی تمام دندان های خود را از دست داده اند یا تعداد کمی دندان دارند نیاز به یک دست دندان مصنوعی کامل یا پروتز کامل دندان دارند.

شاید این پست ها رو هم دوست داشته باشید

قیمت نیم دست دندان مصنوعی

قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 (نیم دست)2,200,000 – 3,000,000 تومان

نیم دست دندان مصنوعی نیز اشاره به تامین دندان برای تنها یک قوس فکی دارد. در واقع برخی افرد در یک فک خود تعداد زیادی دندان از دست داده اند یا تمایل دارند دندان های پوسیده خود را کشیده و نیم دست دندان مصنوعی داشته باشند.


قیمت پلاک کروم کبالت

هزینه دندان مصنوعی در سال 1400 (پارسیل کروم آکریلیک دو طرفه هر فک)2,300,000 – 3,500,000 تومان
قیمت پلاک کروم کبالت در سال 99

پلاک کروم کبالت با نام دندان مصنوعی کبالت و کروم نیز شناخته میشود. در واقع این دندان مصنوعی همان پروتز دندان پارسیل یا ناکامل است. زمانی که شخصی تنها چند دندان خود را در بخش خلفی از دست داده باشد میتواند با کمک پروتز پارسیل جای خالی دندان های خود را پر کند. در واقع از این پلاک برای پر کردن جای دندان های آسیاب استفاده میشود. دندان مصنوعی کروم کبالت همانطور که از نامش پیداست از جنس فلزاتی مانند کروم و کبالت یا ترکیبی از آن ها است. هزینه و قیمت دندان مصنوعی پارسیل از یک دست دندان کامل کمتر است.

قیمت پروتز دندان پارسیل آکریلیکی

قیمت دندان مصنوعی در سال 1400 (پارسیل آکریلیکی) تا سقف 5 دندان550,000 – 1,000,000 تومان
قیمت پروتز دندان پارسیل آکریلیکی

همانطور که از نامش پیدا است این دندان مصنوعی از جنس آکریلیک است. آکریلیک در بسیاری از ابزار دندانپزشکی استفاده میشود و دوام نسبتا خوبی دارد.

سایر قیمت و هزینه های دندان مصنوعی در سال 1400

هزینه پروتز آکریلیک به ازای هر دندان اضافه300,000
هزینه تعمیر دندان مصنوعی390,000
هزینه رلاین هر فک750,000
قیمت دندان مصنوعی در سال 1400(یک دست دندان ژله ای)هزینه این نوع دندان مصنوعی 1.5 برابر بیشتر از قیمت دندان مصنوعی آکریلیک است

برای سفارش دندان مصنوعی چه کنم؟

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید میتوانید جهت جایگزینی آن ها از بریج، ایمپلنت دندان و پروتز استفاده کنید. چنانچه توانایی پرداخت هزینه ایمپلنت دندان را ندارید میتوانید از بریج دندان و دندان مصنوعی استفاده کنید. منتهی قبل از هر چیزی باید به یک متخصص پروتز دندان یا یک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید. آن ها به شما کمک خواهند کرد که بهترین دندان مصنوعی را برای خود سفارش دهید.

دریافت نوبت آنلاین پروتز دندان

2 یک نظر

  1. مهندس محمود میر محمدی پاسخ

    سلام. من مادرم ۵۰ سال سن داره و چند تا از دندونای جلوش لق هست و بقیه دندوناش بیشترشون خراب هستند. خواستم ببینم با این تعاریف چه توصیه ای دارید که کم هزینه تر باشه. در ضمن یک سوال دیگ هم داشتم. مادرم فَکشون مشکل داره و ممکنه فک در بره. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم🌸

    1. دندانه نویسنده ارسال پاسخ

      سلام دوست عزیز اگر میفرمایید فک مادر محترمتون مشکل داره حتما قبلش با متخصص پروتز صحبت بفرمایید نمیشه بدون معاینه چیزی گفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *