4
(31)

دندان مصنوعی نوعی پروتز دندانپزشکی بسیار بسیار پرکاربرد است که افراد زیادی در جامعه از آن استفاده می کنند یا نیاز به آن دارند. ما چندین نوع دندان مصنوعی داریم که هر کدام برای پر کردن جاهای دندان در شرایط خاصی استفاده می شود. کاربران زیادی روزانه در اینترنت به دنبال پیدا کردن جزئیات قیمت دندان مصنوعی هستند به همین دلیل سایت دندانپزشکی دندانه در این مقاله قصد به طور کامل درباره هزینه دندان مصنوعی در سال 99 اطلاعاتی ارائه داده است.

قیمت دندان مصنوعی در سال 99

همانطور که در مقدمه نیز اشاره شده، دندان مصنوعی نوعی پروتز است و چندین مدل مختلف دارد. دندان مصنوعی را می توان هم به صورت کامل و هم به صورت پارسیل استفاده کرد. هر دو مدل نیز به صورت ثابت و متحرک در دسترس هستند و اینکه کدام به درد شما میخورد را یک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان یا یک متخصص پروتز به شما خواهد گفت. در ادامه قیمت هر کدام درج خواهد شد و توضیحات مختصری درباره آن ها نیز نگاشته شده است.


قیمت یک دست دندان کامل مصنوعی

هزینه دندان مصنوعی در سال 99 (یک دست کامل)4,950,000 – 5,700,000 تومان

یک دست کامل دندان مصنوعی اشاره به پروتزهای کامل دارند و منظور دندان مصنوعی برای هر دو قوس فکی است. کسانی تمام دندان های خود را از دست داده اند یا تعداد کمی دندان دارند نیاز به یک دست دندان مصنوعی کامل یا پروتز کامل دندان دارند.

قیمت نیم دست دندان مصنوعی

قیمت دندان مصنوعی در سال 99 (نیم دست)2,200,000 – 2,900,000 تومان

نیم دست دندان مصنوعی نیز اشاره به تامین دندان برای تنها یک قوس فکی دارد. در واقع برخی افرد در یک فک خود تعداد زیادی دندان از دست داده اند یا تمایل دارند دندان های پوسیده خود را کشیده و نیم دست دندان مصنوعی داشته باشند.

قیمت پلاک کروم کبالت

هزینه دندان مصنوعی در سال 99 (پارسیل کروم آکریلیک دو طرفه هر فک)2,300,000 – 3,000,000 تومان

پلاک کروم کبالت با نام دندان مصنوعی کبالت و کروم نیز شناخته میشود. در واقع این دندان مصنوعی همان پروتز دندان پارسیل یا ناکامل است. زمانی که شخصی تنها چند دندان خود را در بخش خلفی از دست داده باشد میتواند با کمک پروتز پارسیل جای خالی دندان های خود را پر کند. در واقع از این پلاک برای پر کردن جای دندان های آسیاب استفاده میشود. دندان مصنوعی کروم کبالت همانطور که از نامش پیداست از جنس فلزاتی مانند کروم و کبالت یا ترکیبی از آن ها است. هزینه و قیمت دندان مصنوعی پارسیل از یک دست دندان کامل کمتر است.

قیمت پروتز دندان پارسیل آکریلیکی

قیمت دندان مصنوعی در سال 99 (پارسیل آکریلیکی) تا سقف 5 دندان550,000 – 950,000 تومان

همانطور که از نامش پیدا است این دندان مصنوعی از جنس آکریلیک است. آکریلیک در بسیاری از ابزار دندانپزشکی استفاده میشود و دوام نسبتا خوبی دارد.

سایر قیمت و هزینه های دندان مصنوعی در سال 99

هزینه پروتز آکریلیک به ازای هر دندان اضافه247,000
هزینه تعمیر دندان مصنوعی350,000
هزینه رلاین هر فک700,000
قیمت دندان مصنوعی در سال 99 (یک دست دندان ژله ای)هزینه این نوع دندان مصنوعی 1.5 برابر بیشتر از قیمت دندان مصنوعی آکریلیک است

برای سفارش دندان مصنوعی چه کنم؟

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید میتوانید جهت جایگزینی آن ها از بریج، ایمپلنت دندان و پروتز استفاده کنید. چنانچه توانایی پرداخت هزینه ایمپلنت دندان را ندارید میتوانید از بریج دندان و دندان مصنوعی استفاده کنید. منتهی قبل از هر چیزی باید به یک متخصص پروتز دندان یا یک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید. آن ها به شما کمک خواهند کرد که بهترین دندان مصنوعی را برای خود سفارش دهید.

این پست چقدر بهتون کمک کرد؟

با امتیاز دادن به این پست به افرادی که به دنبال برطرف کردن مشکلات دندونپزشکیشون هستن کمک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد افرادی که امتیاز دادن 31

فعلا هیچ امتیازی ثبت نشده

4 comments
    1. سلام رضای عزیز
      قبل از اینکه بخواهید هر گونه پروتز دندانی شامل پروتز کامل نصب کنید بهتر است که لثه در وضعیتی سالم قرار داشته باشد. هر کدام از پروتزها ممکن است در ابتدا برای شما کمی ناراحتی ایجاد کند و اگر خوردگی، حساسیت، التهاب یا هر مشکلی دیگری از پیش با لثه داشته باشید، این وضعیت تشدید میشود. ابتدا باید به فکر سلامتی بافت لثه بود سپس دندان یا دندان های از دست رفته را جایگزین کرد.

    1. سلام جناب منصور
      خیر ما هیچ یک از خدمات دندانپزشکی رو انجام نمیدیم. کار ما فقط اطلاع رسانی به کاربران هست. در واقع ما فقط بی طرفانه اطلاعاتی به کسانی که وارد سایت ما میشن ارائه میدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like