3.3
(49)

ایمپلنت دندان مهمترین و البته بهترین روش جایگزین دندان کشیده شده یا از دست رفته است و مانند ارتودنسی دندان از پروسه های گرانقیمت دندانپزشکی است. ایمپلنت ها میتوانند جای دندان را گرفته و دقیقا همان عملکرد و همان ظاهری که دندان طبیعی دارد را داشته باشند. در این مقاله با هزینه ایمپلنت دندان مطابق تعرفه سال 99 آشنا خواهید شد. (تاکید بر قیمت ایمپلنت در سال 99 است)

چنانچه با جستجوی هزینه دندان مصنوعی وارد این صفحه شده اید میتوانید روی لینک هزینه دندان مصنوعی در سال 99 کلیک کنید و از جزئیات قیمت انواع پروتز دندانی مطلع شوید.

نکته کابر گرامی تمام قیمت های ذکر شده در این مقاله به صورت حدودی است، قیمت دقیق ایمپلنت تنها با ارزیابی متخصص قابل محاسبه است. اما محدوده قیمت نیز میتواند به شما کمک کند تا به صورت حدودی هزینه ها را برآورد کنید. نکته

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99 بر کشور سازنده

در ایران از برندهای مختلفی برای کاشت ایمپلنت استفاده میشود. مهمترین برندها آمریکایی، آلمانی و کره ای است. هزینه ایمپلنت دندان به طور خلاصه به ازای هر واحد ایمپلنت در جدول زیر درج شده است.

هزینه ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های ساخته شده در کشور آمریکا از بهترین جنس و مشخصات هستند. قیمت ایمپلنت آمریکایی مانند زیمر و بایو همانطور که در جدول بالا میبینید بین 5 تا 7 میلیون تومان متغیر است. ایمپلنت هایی که در کشورهای اروپایی ساخته میشوند بسیار باکیفیت هستند و به طور میانگین هزینه ای بین 4 تا 8 میلیون تومان به ازای هر واحد دارند. در جدول زیر قیمت ایمپلنت اروپایی را مشاهده میکنید.

کشور سازندهقیمت ایمپلنت دندان در سال 99
آمریکایی 5,000,000 تا 7,000,000 تومان
تعرفه ایمپلنت های ساخت کشور آمریکا

هزینه ایمپلنت اروپایی

کشور سازندهقیمت ایمپلنت دندان در سال 99
قیمت ایمپلنت آلمانی (با کمترین میزان تغییر قیمت)4,000,000 تا 5,000,000 تومان
هزینه ایمپلنت سوئیسی 2,500,000 تا 8,000,000 تومان
قیمت ایمپلنت فرانسوی4,500,000 تا 5,000,000 تومان
قیمت ایمپلنت ایتالیایی 3,000,000 تا 5,000,000 تومان
قیمت ایمپلنت اسپانیایی (درجه دوم)3,000,000 تا 4,000,000 تومان
تعرفه ایمپلنت دندان اروپایی

تعرفه ایمپلنت آسیایی

ایمپلنتهای ساخت کشورهای آسیایی به دو دسته تقسیم میشوند. اول نمونه های باکیفیت مانند انواع کره ای که هم پای ایمپلنت های آمریکایی و اروپایی هستند و دوم نمونه های بیکیفیت یا با کیفیت کمتر مانند ایمپلنت ایرانی و چینی که جزء ایمپلنت ارزان قیمت هستند و باید حین انتخاب آن ها هوشیار باشید.

کشور سازندهقیمت ایمپلنت دندان در سال 99
قیمت ایمپلنت کره ای 3,000,000 تا 4,000,000 تومان
هزینه ایمپلنت ایرانی 2,000,000 تا 3,000,000 تومان
قیمت ایمپلنت چینی (بیکیفیت ترین ایمپلنت ها با هزینه پایین. اینا اصلا توصیه نمیشن)2,000,000 تا 3,000,000 تومان
تعرفه ایمپلنت دندان آسیایی

سایر تعرفه های ایمپلنت دندان در سال 99

برای اینکه ایمپلنت دندان کاشته شود در اغلب مواقع نیاز به انجام عمل جراحی و سایر درمان های دندانپزشکی است. هر کدام از این درمان ها نیز هزینه های جداگانه ای دارند که در مجموع به هزینه ایمپلنت دندان اضافه میشود. این درمان ها و هزینه هر کدام را در جدول زیر ببینید.

نوع پروسه قیمت ایمپلنت دندان در سال 99
جراحی لیفت سینوس به روش “بسته” به ازای هر واحد ایمپلنت300,000 تا 550,000 تومان
جراحی لیفت سینوس به روش “باز” به ازای هر واحد ایمپلنت دندان 1,000,000 تا 1,500,000 تومان
بن اکسپنشن یا ترمیم و بازسازی استخوان 150,000 تا 250,000 تومان
جراحی بن اکسپنشن به ازای هر واحد ایمپلنت 300,000 تا 400,000 تومان
یک دست دندان کامل اوردنچر (مصنوعی بر پایه ایمپلنت) 2,500,000 تا 3,500,000 تومان
پانتیک 500,000 تا 650,000 تومان
اضافه کردن ممبرین 300,000 تا 500,000 تومان

َفکر میکنیم از این نوشته ها هم خوشت بیاد


پاسخ به چند سوال در رابطه با هزینه ایمپلنت دندان

شاید با دیدن جدول هزینه های بالا چند سوال برایتان پیش آمده باشد. ما سعی میکنیم به بعضی از این سوالات پاسخ دهیم. چنانچه پاسخ سوال خود را در ادامه پیدا نکردید در زیر پست سوال خود را مطرح کنید تا ما به آن پاسخ دهیم.

تعرفه و هزینه ایمپلنت دندان
یک واحد ایمپلنت
قیمت ایمپلنت دندان در سال 99 به چه عواملی بستگی دارد؟

فاکتورهای مختلفی میتوانند روی قیمت ایمپلنت دندان در سال 99 هر واحد ایمپلنت تاثیر بگذارد با این وجود جنس، برند، روکش، دستمزد جراح، درمان های مورد نیاز میتوانند موثرترین فاکتورها در این خصوص باشند.

چرا هزینه ایمپلنت دندان در سال 99 بالا است؟

برخلاف سایر روش های دندانپزشکی ، کاشت ایمپلنت دندان تخصص، مهارت و زمان زیادی نیاز دارد. این عمل نسبتا حساس است و باید در ایده آل ترین شرایط ممکن انجام شود. علاوه بر این ساخت خود هر واحد ایمپلنت هزینه زیادی نیاز دارد. به همین جهت قیمت ایمپلنت دندان معمولا بالا است. به علاوه از آنجا که قطعات ساخته شده اغلب در کشورهای خارجی ساخته میشود نوسانات ارز میتواند نقش بسیار مهمی روی افزایش تعرفه ها داشته باشد.

هزینه ایمپلنت دندان برای فک بالا و پایین یکی است؟

به طور کلی تعرفه ایمپلنت دندان چه برای فک بالا و چه پایین و چه حتی دندان های جلو و عقب یکی است.

آیا میتوان به صورت قسطی تعرفه ایمپلنت دندان را پرداخت کرد؟

با توجه به اینکه بیشتر قیمت ایمپلنت برای خود قطعات آن است لذا بیشتر مراکز درمانی به صورت نقدی هزینه ها را دریافت میکنند. اما ممکن است بتوانید یک کلینیک پیدا کنید که پول را بهخ صورت دو قسط ار شما بگیرد. یکی در آغاز کاشت و دومی در پایان کاشت و نصب روکش، پروتز یا تاج

بهترین جنس روکش ایمپلنت چیست؟

به طور معمول اغلب متخصصان از روکش های زیرکونیومی استفاده میکنند که کیفیت بالایی دارد. به همین خاطر هزینه ایمپلنت دندان با این روکش ها بیشتر است.

هزینه ایمپلنت دندان

من میخواهم ایمپلنت بکارم باید چکار کنم؟

در اولین قدم شما باید به یک متخصص کاشت ایمپلنت مراجعه کنید. این متخصص شرایط شما و دندانهایتان را با دقت بررسی میکند. چنانچه شرایط شما برای انجام این عمل مناسب بود او شرایط انجام عمل را برایتان توضیح خواهد داد. اگر یک یا چند دندان و یا همه آن ها را از دست داده اید و میخواهید ایمپلنت بکارید اول به فکر پیدا کردن یک متخصص خوب باشید. وبسایت دندانه بخشی تحت عنوان لیست 10 تایی بهترین متخصص ایمپلنت دندان دارد که میتوانید با مراجعه به صفحه این لیست، از میان برترین متخصصان یکی را انتخاب کرده و به مطب او مراجعه کنید. این متخصصان هزینه ایمپلنت دندان یا قیمت ایمپلنت دنان در سال 99 را به صورت منصفانه برای شما لحاظ میکنند.

این پست چقدر بهتون کمک کرد؟

با امتیاز دادن به این پست به افرادی که به دنبال برطرف کردن مشکلات دندونپزشکیشون هستن کمک کنید

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد افرادی که امتیاز دادن 49

فعلا هیچ امتیازی ثبت نشده

7 comments
 1. شب بخیر

  من در فک بالا فقط ۵ دندان رو کش دار در جلوی دهان بصورت سری دارم و در فک پایین هم ۵ دندان تقریبا سالم (البته درمان جزیی لازم دارند) در جلو و در راستای دندان های بالایی

  به نطر تون در مراجعه به پزشک احتمالا حداقل چند ایمپلنت لازم باشه…… چون هزینه ها برام به خاطر تعداد بالا مهم هست

  برای ایمپلنت کدوم گزینه رو پیشنهاد می کنید که هم کیفیت مطلوبی داشته باشه و هم بی تعارف قیمت هم مناسب باشه.

  ممنونم

 2. قیمت ایمپلنت مکزیکی رو نمیدونید؟ میگن در حد آرمیکاییه. اصلا داریم همچین چیزی؟

 3. اگه بخواییم ۱۰ تا دندون ایمپلنت کنیم هزینه ایمپلنت دندان چقدر میشه؟ حساب کتابش چجوریه با دلاره ؟

  1. ما یا میتونیم تکی ایمپلنت دندون بکاریم یا اینکه به تعداد بالا و یا اینکه همه دندون ها رو ایمپلنت کنیم. ارگ تکی باشه که یک عمل ساده انجام داده میشه و برای مثال با روش ایمپلنت فوری و یا ایمپلنت تاخیری و با جراحی یک دندان براتون کاشته میشه. اگه دو تا ۵ یا ۶ تا باشه با عمل میکنن. اما اگر بیشتر از یه تعداد باشه از روش های جدید برای عمل و کاشت استفاده میشه. اگه همه دندوناتون وجود نداشته باشه از پروتز دندان بر پایه ایمپلنت براتون استفاده یمشه. ۴ تا ایمپلنت فک بالا و چهارتا فک پایین کاشته میشن و بعد پروتز میکنن که هزینه ش بالا هستش. شما باید هزینه ۸ ایمپلنت دندون رو بدید و بعدش هزینه پروتزها رو هم جدا حساب کنید. اما این روش بهتریه چون اگه قرار باشه همه ۳۲ تا دندون رو ایمپلنت کنید که باید خدا تومن هزینه کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like