هزینه روکش دندان در سال ۹۹ چقدر است؟ (آپدیت دی)

قیمت و هزینه روکش دندان در سال 99
میانگین امتیازات ۴.۱
( تاکنون ۱۱۲۷ نفر به این مقاله امتیاز داده اند)

روکش دندون تقریبا آخرین روش ترمیم دندان هستش که در موقعیت های مختلفی استفاده میشه و بسته به نوع روکش قیمتش هم بسیار بسیار متفاوته. برای همین دندانه یه جدول براتون آماده کرده و توش هزینه روکش دندان در سال ۹۹ رو آورده. جدول رو نگاه کنید و بعدش چیزایی که در ادامه جدول اومده رو هم مطالعه کنید تا بیشتر با نحوه محاسبه قیمت روکش دندان در سال ۹۹ آشنا بشید.

قیمت روکش دندان در سال 99

هزینه و قیمت روکش دندان در سال ۹۹ چقدر است؟

در جدول زیر جدیدترین قیمت های روکش دندان رو درج کردیم که البته سعی می کنیم به مرور زمان به روزرسانی کنیم. تا اونجا که ممکنه سعی می کنیم دقیق قیمت درج کنیم. اما متاسفانه قیمتا یک محدوده نسبتا زیادی داره و ما مجبوریم که حداقل و حداکثر بگیم. هرچند که شاید حداکثر قیمت روکش دندان حتی بیشتر از چیزی باشه که ما درج کردیم.

نوع روکش دندانحداقل قیمتحداکثر قیمت
روکش فلز سرامیک۸۰۰.۰۰۰۱.۰۰۰.۰۰۰
روکش تمام سرامیک۱.۰۰۰.۰۰۰۱.۲۰۰.۰۰۰
روکش زیرکونیا۱.۸۰۰.۰۰۰۲.۲۰۰.۰۰۰
روکش استیل ضد زنگ۳۰۰.۰۰۰۷۰۰.۰۰۰
روکش تمام رزین
روکش طلا۸۰۰$۱.۵۰۰$
روکش تمام فلز
روکش دندان موقت۴۰.۰۰۰۶۰.۰۰۰
چسباندن هر واحد روکش۵۰,۰۰۰۱۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد روکش
۳۰.۰۰۰۵۰.۰۰۰
خارج کردن روکش قدیمی
۲۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰
چسباندن روکش قدیمی
۲۰.۰۰۰۳۰.۰۰۰
جدول قیمت روکش دندان در سال ۹۹ بر اساس نوع روکش | قیمت ها بر اساس تومان و -به ازای هر واحد است | آخرین آپدیت قیمت ها در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۹ است.
ویئوی مرتبط با مراحل نصب روکش دندون که دیدنش خالی از لطف نیست.

هزینه روکش دندان پی‌ ‌اف ام یا فلز سرامیک در سال ۹۹ همراه با هزینه لابراتوار آپدیت شد۸۵۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰تومان
هزینه روکش دندان پی ام اف
تصویر ۳ عدد روکش فلز سرامیک یا PFM

روکش هایی که تحت عنوان PFM یا به زبان خودمان پی اف ام شناخته می شوند، از رایج ترین و پراستفاده ترین تاج دندان یا روکش های دندانپزشکی هستند که طرفداران زیادی نیز دارند. این روکش ها ترکیبی از سرامیک و فلز هستند. بخش خارجی این روکش ها چینی یا پرسلین (همان سرامیکی) است که همرنگ دندان هاست و بخش داخلی آن نیز از جنس فلز است که استحکام زیادی به آن می بخشد. قیمت روکش دندان پی ام اف تقریبا مشابه قیمت روکش دندان کامپوزیت ونیر است.


هزینه روکش دندان تمام سرامیک در سال ۹۹

هزینه روکش تمام سرامیک به همراه هزینه لابراتوار آپدیت شد ۹۵۰,۰۰۰ تا ۱,۲۵۰,۰۰۰ تومان
هزینه روکش دندان تمام سرامیک
تصویر ۲ عدد روکش دندان تمام سرامیک

همانطور که از نامشان پیداست روکش دندان فول سرامیک تماما از جنس سرامیک هستند و در ساختار آن ها فلز یا ماده دیگری وجود ندارد. اگر بخواهیم کمی حرفه ای تر در این خصوص صحبت کنیم باید بگوییم که این روکش دندون معمولا از جنس پرسلین است. ظاهر طبیعی این روکش ها باعث شده که افرادی که شیفته ظاهر طبیعی دندان هستند رو به سوی نصب این روکش ها بیاورند. اما به نسبت روکش های پی ام اف استحکام کمتری دارند زیرا فلز در ساختار آن ها بکار نرفته. برای اتصال این روکش باید ضخامت نسبتا زیادی از دندون را تراشید. قیمت این روکش دندان نسبتا بالا است زیرا شباهت بسیار زیادی به دندان واقعی خودتان دارد.


روکش لامینیت یا لمینت دندان

هزینه روکش دندان در سال ۹۹ لامینیت همراه با هزینه لابراتوار۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان

لمینت ها این روزها بسیار شناخته شده و البته پر استفاده هستند. لمینت دندان در اصل روکش دندان نیستند بلکه نوعی ونیر دندان هستند. اما چون برخی فکر میکنند که لمینت روکش است ما تنها قیمت آن ررا به صورت یک محدوده درج کرده ایم. از این ونیرها برای طراحی یا اصطلاح طرح لبخند استفاده میشود. لمینت ها بخش جلویی دندان ها را می پوشانند و کاری به سطح پشتی آن ها ندارند. معمولا از این روکش ها برایی پشتیبانی و تغییرات ظاهری جلوی دهان استفاده میشود. قیمت لمینت دندان در مقایسه با سایر روکش ها بیشتر و هم‌رده زیرکونیا است.

هزینه روکش طلا

هزینه روکش دندان طلا در سال ۹۹– تا – تومان
هزینه روکش دندان طلا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
۵ عدد روکش دندان طلا

روکش طلا یک روکش تمام فلز است که معمولا هر کسی دندان هایش را با طلا روکش نمیکند. سابق بر این تعداد زیادی از کلینیک های ترمیمی و زیبایی دندان اقدام به نصب روکش دندان طلا میکردند اما اکنون به دلیل قیمت بالای طلا و صعود قیمت طلا کمتر کسی میتواند روکش طلا انجام دهد. برای همین هزینه آن را درج نکردیم. ولی هزینه آن نه تنها به وزن آن وابسته است که هزینه لابراتوار شامل طراحی و ساخت روکش مخصوص شما را نیز باید حساب کنید.


هزینه روکش زیرکونیا

هزینه روکش دندان زیرکونیا در سال ۹۹ + هزینه لابراتوار آپدیت شد ۱,۷۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۵۰,۰۰۰ تومان
هزینه روکش دندان زیرکونیا (یک عدد روکش ساخته شده از جنس زیرکونیا)
تصویر ۱ عدد روکش دندان زیرکونیا یا زیرکونیوم

این روکش ها از جمله گرانترین ها هستند. در ساخت این روکش نیز از فلز خبری نیست. حنس آن ها تمام سرامیک است با این تفاوت که با کمک یک لایه زیرکونیا تقویت شده است و از استحکام نسسبتا زیادی برخوردار است. متخصصان بر این باورند که استحکام روکش دندان زیرکونیا حتی از روکش پی ام اف هم بیشتر است. ظاهر زیبای آن ها باعث شده هواداران زیادی داشته باشند اما معمولا هر کسی اقدام به نصب آن ها نمیکند.


هزینه چسپاندن روکش دندان در سال ۹۹

هزینه روکش دندان (هزینه نصب)۵۰,۰۰۰ تا ۹۰,۰۰۰ تومان

چیزی که تا اینجا خواندید هزینه یک رواحد روکش دندان بود. یعنی برای یک واحد شما هزینه های بالا را میپردازید اما این وسط باید هزینه های دیگری هم بپردازید. یکی از این هزینه، دستمزد متخصص زیبایی یا دندانپزشکی است که روکش را نصب میکند. شاید دندانپزشکان عمومی هزینه کمتری بابت اینکار بگیرند اما کیفیت کارشان قطعا اندازه دندانپزشکان زیبایی و ترمیمی نیست. اگر از ما میشنوید حتما برای نصب روکش به این متخصصان مراجعه کنید و نگران قیمت روکش دندان که آن ها اعلام میکنند نباشید.


چسپاندن مجدد روکش دندان

هزینه نصب و چسپاندن مجدد روکش ۳۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ تومان

اگر خدای ناکرده برای روکش شما مشکلی پیش بیاید احتمالا دوباره نیاز به چسپاندن آن دارید. اگر شانس بیاورید و بتوان با تجهیزان روکش را تعمیر کرد برد کرده اید زیرا تنها یک هزینه اندک بابت دوباره نصب کردن آن میپردازید اما اگر روکش آسیب دیده باشد احتمالا نیاز دارید یک روکش نو نصب کنید.


کدام روکش دندان برای من بهتر است؟

تنها کسی که می تواند به این سوال پاسخ دهد قطعا متخصص ترمیمی و زیبایی دندان است. چنانچه میخواهید به زودی روکش نصب کنید حتما به مطب چنین متخصصی مراجعه کنید. وبسایت دندانپزشکی دندانه لیستی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی گردآوری کرده که می توانید با اطمینان از اینکه کارشان را به خوبی انجام می دهند و هزینه روکش دندان در سال ۹۹ را نیز منصفانه از شما می گیرند به یکی از آن ها مراجعه کنید. برای مشاهده لیست روی لینک بهترین متخصص زیبایی و ترمیم دندان کلیک کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

بر روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد امتیاز ۱۱۲۷

اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید

از اینکه این مقاله به دردتون نخورد واقعا متاسفیم😟

میشه لطفا به ما کمک کنید مقاله رو بهتر بنویسیم؟

چگونه میتوانیم این نوشته را بهتر کنیم؟

Total
0
Shares
36 دیدگاه
 1. سلام
  من ۳۲ سال سن دارم تقریبا ۸ دندان پوسیده دارم که هنوز عصب کشی هم نشده و لی به صورت عمیق پر شده.تقریبا ۱۸ سال پیش. ولی حالا هر کدوم هرز گاهی درد می کنند و یا آپسه و چرک.
  حالا می خوام راهنمایی بگیرم. آیا منطقی هست که من تمام دندان هام رو بکشم. وه به صورت هر فک ۴ اینپلنت به صورت کامل اینپلنت دیجیتال انجام بدم. یعنی به جایی اینکه طی چند سال برای عصب کشی و پر کردن و روکش هزینه کنم.
  کلا یک بار برای همیشه با صرف هزینه کلی ینپلنت با کیفیت بالا انجام بدم برای تمام دندان ها.

 2. سلام
  من ۳۲ سال سن دارم تقریبا ۸ دندان پوسیده دارم که هنوز عصب کشی هم نشده و لی به صورت عمیق پر شده.تقریبا ۱۸ سال پیش. ولی حالا هر کدوم هرز گاهی درد می کنند و یا آپسه و چرک.
  حالا می خوام راهنمایی بگیرم. آیا منطقی هست که من تمام دندان هام رو بکشم. وه به صورت هر فک ۴ اینپلنت به صورت کامل اینپلنت دیجیتال انجام بدم. یعنی به جایی اینکه طی چند سال برای عصب کشی و پر کردن و روکش هزینه کنم.
  کلا یک بار برای همیشه با صرف هزینه کلی ینپلنت با کیفیت بالا انجام بدم برای تمام دندان ها.

  1. با سلام، به هیچ عنوان منطقی نیست. از نظر اصولی، علمی و اخلاقی تا زمانی که دندان های طبیعی شما قابلیت حفظ و نگهداری دارند، ولو با درمان های متعدد و توسط متخصصین مختلف، ما اجازه ی کشیدن دندان ها را نداریم. بهتر است صبوری بفرمایید و درمان ها را گام به گام تا هرزمان که به طول می انجامد، انجام دهید تا انشاالله دندان های طبیعی خودتان را برای سالیان استفاده کنید. سلامت باشید

 3. سلام من سی سال دارم وتازه دندون پزشک برام دندون مصنوعی درست کرده. وخودمم یازده تا دندون دارم حالا اگه بخوام روکش درست کنم دیگه ثابت باشه چقدر باید هزینه کنم

  1. سلام علی گرامی
   قیمت هزینه روکش دندان داخل مقاله عنوان شده. و درست سوال شما رو متوجه نشدم، آیا منظورتون اینکه که به جز دندون مصنوعی که براتون ساخته شده میخوایید دندون یا دندون هایی که براتون مونده رو روکش کنید؟
   و یا شاید هم منظورتون اوردنچر هست که پروتز بر پایه ایمپلنت دندان هست؟

 4. سلام خسته نباشید من یه دندونم رو قبلا کشیده بودم و دکتر دو دندان کناریش رو تراشید و روش روکش گذاشت اما یکی از دندان ها رو عصب کشی نکرد و به مرور زمان اون دندان خراب شد و باید بکشمش حالا به نظرتون میشه دندان بعدی رو پایه کرد و بازم روکش گذاشت یا باید ایمپلنت کنم؟

  1. سلام ماهی گرامی
   از کامنت شما میشه اینطور برداشت کرد که به جای اون دندون برداشته شده بریج دندان براتون نصب شده. چون برای نصب بریج دو دندان کناری تراشیده میشن تا روی اون دو تا روکش و جای دندون خالی پونتیک (همون دندون جایگزین) گذاشته بشه.
   لزوما قرار نیست دندون هایی که تراشیده میشن عصب کشی بشن. الان دندونی که روکش شده اگه سالمه میتونه همچنان پایه و جای اون دندونی که خراب شده ایمپلنت کاشت تا اونم یه پایه دیگ بشه. اما پیشنهاد ما اینه که حتما دندونتون رو به یه متخصص پروتز، ترمیمی و زیبایی یا حتی یه دندونپزشک عمومی نشون بدید تا اونا حضوری و نظر تخصصی بدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست قبلی
دندان در آوردن کودکان

همه چیز درباره دندان در آوردن کودکان از جدول زمانی و علائم تا نکات مراقبتی

پست بعدی

فیشور سیلانت دندان، مصداق بارز پیشگیری بهتر از درمان

نوشته های مرتبط
میخوای فیلم واقعی لمینت‌دندان+ روکش‌دندان + ونیر کامپوزیت رو تماشا کنی تا ببینی تفاوت هاشون چیه و چطوری نصب می‌شن؟
آره می‌بینم😊