هزینه روکش دندان چقدر است؟ (تعرفه سال 99)

قسمت روکش دندان

برای اینکه بدانید هزینه روکش دندان چقدر است ابتدا باید انواع آن ها را بشناسید. ما در این مقاله انواع روکش ها را به صورت خلاصه توضیح داده ایم و محدوده قیمت هر کدام را نیز در جدول درج کرده ایم. اما به صورت یک محدوده تعرفه روکش دندان 600,000 تا 1,600,000 تومان است.

روکش پی ام اف

هزینه روکش دندان پی‌ام‌اف همراه با هزینه لابراتوار600,000 تا 800,000 تومان

روکش هایی که تحت عنوان PFM یا به زبان خودمان پی ام اف شناخته میشوند، از رایجترین و پراستفاده ترین روکش های دندانپزشکی هستند که طرفداران زیادی نیز دارند. این روکش ها ترکیبی از سرامیک و فلز هستند. بخش خارجی این روکش ها چینی یا پرسلین است که همرنگ دندون است و بخش داخلی آن نیز از جنس فلز است که استحکام زیادی به آن میبخشد. قیمت روکش دندان پی ام اف تقریبا مشابه قیمت روکش دندان کامپوزیت ونیر است.


هزینه روکش دندان فول سرام معمولی

هزینه روکش فول سرامیک به همراه هزینه لابراتوار 950,000 تا 1,250,000 تومان

همانطور که از نامشان پیداست روکش های فول سرام تماما از جنس سرامیک هستند و در ساختار آن ها فلز یا ماده دیگری وجود ندارد. اگر بخواهیم کمی حرفه ای تر در این خصوص صحبت کنیم باید بگوییم که این روکش دندون معمولا از جنس پرسلین است. ظاهر طبیعی این روکش ها باعث شده که افرادی که شیفته ظاهر طبیعی دندان هستند رو به سوی نصب این روکش ها بیاورند. اما به نسبت روکش های پی ام اف استحکام کمتری دارند زیرا فلز در ساختار آن ها بکار نرفته. برای اتصال این روکش باید ضخامت نسبتا زیادی از دندون را تراشید. قیمت این روکش دندان نسبتا بالا است زیرا شباهت بسیار زیادی به دندان واقعی خودتان دارد.


روکش لامینیت یا لمینت دندان

هزینه روکش دندان لامینیت همراه با هزینه لابراتوار1,400,000 تا 1,600,000 تومان

لمینت ها این روزها بسیار شناخته شده و البته پر استفاده هستند. از این روکش ها برای طراحی یا اصطلاح طرح لبخند استفاده میشود. لمینت ها بخش جلویی دندان ها را میپوشانند و کاری به سطح پشتی آن ها ندارند. معمولا از این روکش ها برایی پشتیبانی و تغییرات ظاهری جلوی دهان استفاده میشود. هزیقیمت روکش دندان لامینیتی در مقایسه با سایر روکش ها بیشتر و هم‌رده زیرکونیا است.


روکش زیرکونیا

هزینه روکش دندان زیرکونیا 1,400,000 تا 1,650,000 تومان

این روکش ها از جمله گرانترین ها هستند. در ساخت اسن روکش نیز از فلز خبری نیست. حنس آن ها تمام سرامیک است با این تفاوت که با کمک یک لایه زیرکونیا تقویت شده است و از استحکام نسسبتا زیادی برخوردار است. متخصصان بر این باورند که استحکام روکش دندان زیرکونیا حتی از روکش پی ام اف هم بیشتر است. ظاهر زیبای آن ها باعث شده هواداران زیادی داشته باشند اما معمولا هر کسی اقدام به نصب آن ها نمیکند.


ونیر کامپوزیت دندان

هزینه روکش دندان کامپوزیت ونیر600,000 تا 750,000 تومان

ونیرها همان روکش های دندانی هستند یا بهتر بگوییم نوعی از روکش ها هستند. این روکش ها از موادی که همرنگ دندان هستند ساخته میشوند. از ونیرکامپوزیت برای پنهان کردن عیوب دندان و یا ترمیم آن ها استافده میشود. چون هزینه کمی دارند بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. ترکیب چند ماده که به شکل خمیر بوده و با کمک نور یو وی دندانپزشکی روی دندان سفت میشود این روکش ها را ساخته است.


هزینه چسپاندن روکش دندان

هزینه روکش دندان (هزینه نصب)50,000 تا 70,000 تومان

چیزی که تا اینجا خواندید هزینه یک رواحد روکش دندان بود. یعنی برای یک واحد شما هزینه های بالا را میپردازید اما این وسط باید هزینه های دیگری هم بپردازید. یکی از این هزینه، دستمزد متخصص زیبایی یا دندانپزشکی است که روکش را نصب میکند. شاید دندانپزشکان عمومی هزینه کمتری بابت اینکار بگیرند اما کیفیت کارشان قطعا اندازه دندانپزشکان زیبایی و ترمیمی نیست. اگر از ما میشنوید حتما برای نصب روکش به این متخصصان مراجعه کنید و نگران قیمت روکش دندان که آن ها اعلام میکنند نباشید.


چسپاندن مجدد روکش

هزینه نصب و چسپاندن مجدد روکش 30,000 تا 50,000 تومان

اگر خدای ناکرده برای روکش شما مشکلی پیش بیاید احتمالا دوباره نیاز به چسپاندن آن دارید. اگر شانس بیاورید و بتوان با تجهیزان روکش را تعمیر کرد برد کرده اید زیرا تنها یک هزینه اندک بابت دوباره نصب کردن آن میپردازید اما اگر روکش آسیب دیده باشد احتمالا نیاز دارید یک روکش نو نصب کنید.


کدام روکش دندان برای من بهتر است؟

تنها کسی که میتواند به این سوال پاسخ دهد قطعا متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیم دندان است. چنانچه میخواهید به زودی روکش نصب کنید حتما به یک متخصص زیبایی و ترمیم مراجعه کنید. وبسایت دندانه لیستی از بهترین متخصصان دندانپزشکی زیبایی گردآوری کرده که میتوانید با اطمینان از اینکه کارشان را به خوبی انجام میدهند و هزینه روکش دندان را نیز منصفانه از شما میگیرند به یکی از آن ها مراجعه کنید. برای مشاهده لیست روی لینک بهترین متخصص زیبایی و ترمیم دندان کلیک کنید.

1 comment
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like